Wpis z mikrobloga

Opyla się mieć dziecko/dzieci?


@Liryczne_MMA: Jeden rabin powie tak, drugi rabin powie nie. W ogóle rozpatrywanie kwestii posiadania dzieci w kontekście opłacalności to taki trochę absurd. Moim zdaniem, jeżeli nie masz całkowitej pewności, że jesteś w stanie poświęcić ogromne zasoby czasu, energii i pieniędzy nie oczekując niczego w zamian, to lepiej dwa razy to przemyśl.
  • Odpowiedz
@Liryczne_MMA: Swoje mam dopiero jedno, roczne. Mam porównanie mojej rodziny ( moi rodzice mają po 2 i 3 rodzeństwa) i mojej żony (1 rodzeństwo). W większym gronie spotkania są weselsze, więcej kuzynostwa (z jednymi masz lepszy kontakt, z drugimi gorszy).
  • Odpowiedz
  • 0
@Masuj: właśnie od jakiegoś czasu dużo o tym myślę i ciężko się zdecydować, coraz bliżej mi do 30, więc wiek odpowiedni, zarobki gitówa. Tylko zostaje czas i uwaga, wiem jakie błędy popełnił mój stary i jeśli się zdecyduję wiem, że będę robił wszystko, aby dziecko/dzieci miały jak najlepiej. Nie wiem tylko czy nie będę tego później żałował, że mogłem bardziej postawić na siebie
  • Odpowiedz
@Liryczne_MMA: Mając dzieci żyjesz jakby kilka razy bardziej. Jesteś zmęczony kilka razy bardziej. Zły kilka razy bardziej. Ale tez jak jesteś szczęśliwy to kikka razy bardziej. Jak czujesz miłość to kilka razy bardziej. Dumę kilka razy bardziej. Nigdy nie będziesz z siebie tak dumny niż jak ze swojego dziecka
  • Odpowiedz
właśnie od jakiegoś czasu dużo o tym myślę i ciężko się zdecydować, coraz bliżej mi do 30, więc wiek odpowiedni, zarobki gitówa. Tylko zostaje czas i uwaga, wiem jakie błędy popełnił mój stary i jeśli się zdecyduję wiem, że będę robił wszystko, aby dziecko/dzieci miały jak najlepiej. Nie wiem tylko czy nie będę tego później żałował, że mogłem bardziej postawić na siebie


@Liryczne_MMA: jeśli rzeczywiście masz takie nastawienie, zarobki, wiek
  • Odpowiedz
@Liryczne_MMA powiem tak - jest bardzo ciężko. Poza wydatkami trzeba być przygotowanym na rezygnacje z swojego dawnego życia, na kilka lat nieprzespanych nocy. Jest bardzo dużo wyrzeczeń. Ale potem przychodzi ten szkrab, przytula się, daje buziaka i mówi „kocham cię” i serce się totalnie roztapia. Uczucia do dziecka są nie do opisania. Miłość totalnie bezwarunkowa, najlepsze uczucie
  • Odpowiedz
@Liryczne_MMA: kosztują fortunę, i ogrom czasu, zmienia Twoje życie do góry nogami ALE w nikt inny i nic innego nie da Ci tyle szczęścia i radości, otworzy Twoje serducho.

Jestem osobą, która przez większość swojego życia nie chciała dzieci ale jak się w końcu trafiło to okazało się, ze to był ten brakujący element w moim życiu!
  • Odpowiedz
@Liryczne_MMA: mam roczna corke i jest w pyte. kazdy jej usmiech wywolany przeze mnie to mega radosc. oczywiscie sa pewne wyrzeczenia ale nie ma tragedii. zona na pewno to bardziej odczuwa, cotygodniowe spotkania ze znajomymi dalej mamy, dalej sie chleje i pali trawe tylko trzeba czekac az dziecko zasnie ( ͡° ͜ʖ ͡°), granie w gierki tez raczej wieczorami no i to wszystko trzeba umiejetnie pogodzic
  • Odpowiedz
@Liryczne_MMA: bardzo duzo wyrzeczeń, obowiązków, czasu, oddania siebie i związku, finanse to jakaś trzeciorzędna sprawa, ale jak dla mnie dziecko to największy skarb i nie wyobrażam sobie życia bez niego, dla mnie ta osóbka warta wszystkiego powyżej i to z nawiązką.
  • Odpowiedz
@Liryczne_MMA warto, nawet myśląc w kwestiach finansowych to możesz super zarabiać, powiększać majątek, hulać po świecie i korzystać z życia, a na starość nawet nie będziesz mieć komu tego przekazać. A tak pracujesz i daje Ci to przyjemność bo wiesz, że robisz to by Twojemu dziecku było lżej. A poza tym pamiętaj że dobrze jest zrobić w życiu coś co ma ręce i nogi ( ͡° ͜ʖ ͡°
  • Odpowiedz
@Liryczne_MMA: rozwaz kwestie moralne
myslisz o dziecku jako o inwestycji, zabawce
czy jestes w stanie to dziecko zapytac czy chce byc na tym swiecie? (zobacz jaki jest burdel wokol nas)
i czy jestes w stanie mu zagwarantowac dobre zycie?
pamietaj ze jest pelno bolesnych (smiertelnych tez) chorob k sytuacji ktorych nie jestes w stanie uniknac w zaden sposob
zastanow sie czy ta ruletka jest tego warta
  • Odpowiedz