Wpis z mikrobloga

@tyrytyty: To już Zakolak robił tabele z pkt zabranymi i danymi extra przez sędziów. Brak VAR-u zło, VAR to samo, każdy ma swoją interpretację, miękki faul, twardy faul, czerwień, żółtko, a ktoś gadał prawie pomarańczowa kartka, to takie gdybanie jakby MC oddał Norwega Rakowowi, a Raków oddałby Gutka Guardioli, to czy Norweg strzelił 40 bramek w ekstraklasie, a Gutek 10 bramek w PL. Pewnie tak;) Choć Gutek może zrobiłby to nawet
@tyrytyty: @hcbadixhc @Matpiotr

Ten post to chyba najbardziej bezsensowna rzecz jaką widziałem od bardzo dawna xD

To po prostu tabela na podstawie losowych wyników wszystkich meczów i za każdym losowaniem będzie wyglądała inaczej, co to ma wnieść do czegokolwiek? xD
@LM2525: nie losowych wyników meczów, a wyników meczów w których obie drużyny są na identycznym poziomie.

Miara skali przypadku / losowości w piłce nożnej. Im większa tym większa byłaby wariancja między zespołami. Gdyby losowość nie istniała to każdy by miał po 34 remisy.
@tyrytyty: Albo ja czegoś nie rozumiem, alb ty dopisujesz jakąś filozofię.

Nawet na screenie jest napisane, że o wyniku losował przypadek.

Jeżeli ta symulacja uwzględnia współczynnik konwersji xG to zmniejsza udział losowości, ale nadal taka tabela jest bez sensu, bo wystarczyłby ranking takiej konwersji i więcej by on mówił.

Przecież tu jest napisane ewidentnie, że wszyscy grają tak samo, a decyduje przypadek. To jest przecież dokładnie tożsame z tym, że możnaby
Albo ja czegoś nie rozumiem, alb ty dopisujesz jakąś filozofię.


@LM2525: nie rozumiesz.

Nawet na screenie jest napisane, że o wyniku losował przypadek.


No tak: decydował przypadek przy identycznych szansach, identycznym xG.

współczynnik konwersji xG


Nie "konwersji xG", konwersja xG to właśnie ten przypadek który decyduje o wyniku meczów zarówno (częściowo) w rzeczywistości, jak i (całkowicie) w symulacji. Strzał ma 0.2 xG i w 20% skończy się golem, w 80% nie
@tyrytyty:

Na jakiej zasadzie są ustalone warunki. Załóżmy że jest mecz Bayern-Koln, na jakiej podstawie ustalono ile szans i o jakim współczynniku mają drużyny (oprócz tego że mają tyle samo)?

Czy w każdym meczu to jest tyle samo? W sensie zakładamy np. że w każdym meczu każdy ma po 5 okazji z xG na jakimś tam poziomie. Czy może jest to losowe?

Owszem, matematycznie w takim przypadku będzie to wpływać, ale