Wpis z mikrobloga

W 2022 roku #samobojstwo popełniło 5108 osób, w tym 4261 mężczyzn i 847 kobiet. 1646 z nich było kawalerem/panną, 1865 żonatych/zamężnych, a 415 po rozwodzie. Największa część miała wykształcenie zawodowe lub średnie. 746 było bezrobotnych. 3950 jako metodę wybrało powieszenie, drugą najpopularniejszą był skok z wysokości.

Źródło: https://statystyka.policja.pl/st/wybrane-statystyki/zamachy-samobojcze/63803,Zamachy-samobojcze-od-2017-roku.html

#ciekawostki #polska #depresja #statystyka
  • 41
  • Odpowiedz
To mnie zaskoczyles z tym wyksztalceniem bo podobno mialo byc tak ze glupsi ludzie sa mniej swiadomi otaczajacego ich swiata a wiec i szczesliwsi.


@pieczony_szczur_z_ogniska: Ludzi słabo wykształconych jest po prostu więcej. W statystykach trzeba też uwzględnić procentowo, w końcu 13% populacji jest odpowiedzialne za...( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
To mnie zaskoczyles z tym wyksztalceniem bo podobno mialo byc tak ze glupsi ludzie sa mniej swiadomi otaczajacego ich swiata a wiec i szczesliwsi.


@pieczony_szczur_z_ogniska: to, że ktoś ma gorsze wykształcenie, nie musi oznaczać, że jest głupszy, mniej inteligentny. Czasami nie ma możliwości iść na studia, albo depresja nie pozwalała na nie iść / ich skończyć.
  • Odpowiedz
@krzysztof48 na moje pytanie do ex czy nie obawia się, że jej zachowanie może wpłynąć na to, że mogłabym coś sobie zrobić, powiedziała, że żeby strzelic samobója to trzeba być odważnym, a ja nie jestem odważny. To ciekawe, bo sama mówiła że miała wielokrotnie myśli samobójcze.
  • Odpowiedz
@brednyk: Chodzielem do technikum laczonego z zawodowka a pozniej poszedlem na studia. Mialem okazje przebywac zarowno z ludzmi z zawodowki, technikum jak i tymi na studiach i 90% ludzi z zawodowki to skonczeni idioci a 90% i przepasc miedzy nimi a kims po studiach jest nie do zasypania w wiekszosci przypadkow.
  • Odpowiedz
@pieczony_szczur_z_ogniska: to wina systemu, bo przez wiele lat wpajano młodym by koniecznie szli na studia ponad wszystko. A do zawodówki wysyłano nieuków i debili. Zaniedbano rynek pracownika wykształconego. Poziom ogłady będzie wyższy im wyzsza szkoła, to normalne. Napisałem tylko by nie wrzucać wszystkich do jednego worka
  • Odpowiedz
@brednyk: Pamietam jak okolo 2008 roku bylo pelno artykulow zeby isc na studia inzynieryjne ze potrzeba nam sporo inzynierow itd a dopiero teraz sie zorientowalem ze to byl pic na wode skoro My przemyslu nie mamy xD

Studiowalem pol roku i dalem sobie spokoj. Potem poszedlem na latwiejsze studia. Zarowno ja jak i koledzy po ciezkich inzynieryjnych studiach nie pracujemy w zawodzie ale ja przynajmniej moglem sobie pobalowac a oni zakuwali
  • Odpowiedz
@pieczony_szczur_z_ogniska: też prawda, dzisiaj w topie jest IT, ale nie wiadomo co będzie z branżą za 20-30 lat. Na pewno wszelakie branże związane z ochroną zdrowia, pielęgnacją ciała to przyszłość w starzejącym się społeczeństwie. Dzisiaj często kompetencje miękkie są ważniejsze niż twarde. Brak branży to jedno, ale nawet trudna branża nie oznacza wysokich zarobków.
  • Odpowiedz
@pieczony_szczur_z_ogniska: no nie wiem, nie chciałbym uczyć w podstawówce za 4k netto, gdzie tyle samo płacą w Lidlu na kasie
Oczywiście, mają kartę nauczyciela i krótszy czas pracy, ale to wszystko jest do reformy. Dobry nauczyciel powinien mieć powyżej średniej krajowej a bardzo dobry 2 średnie
  • Odpowiedz