Wpis z mikrobloga

@Volantie: to zalezy w sumie o jaka rzecz, jak czesto i czy kontekst jest ten sam. Sam pewnie za 2-3 razem juz bym poswiecil chwile na wyjasnienie tematu osobiscie lub poszukal jakichs materialow w sieci na ten temat. Czasami nie wszystko jest oczywiste, szczegolnie jak w projekcie #!$%@? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Volantie: brakuje odpowiedzi "wyczerpałbym możliwość że jest to wina procesu, braku artykułów wprowadzających, dokumentacji czy zlewczego wytłumaczenia przed szukaniem winy w innych", ale coś mi się wydaje że faktycznego seniora to ta sytuacja nie widziała ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Kluczowe jest o co chodziło, bo jak to wiedza domenowa to twoja rola (zależnie od struktury organizacyjnej) żeby ją zapewnić w przystępny sposób i zakomunikować jej dostępność dla
  • Odpowiedz
@Volantie: zastanawiałbym się czy to on jest cymbałem że nie potrafi po czwartym razie zrozumieć, czy ja jestem cymbałem że nie potrafię mu tego wyjaśnić
  • Odpowiedz
@Volantie: zależy w jakim odstępie czasu ale nie czekalbym do piątego razu.
Trzeba sobie zadać pytanie czy będąc seniorem, potrafię przekazać swoją wiedzę w przystępny sposób. Jeśli wszystko wydaje mi się OK to tłumacze jeszcze raz, ale z uszczypliwą uwagą, w stylu - czas notatki robić
  • Odpowiedz
@Volantie: Zależy od kontekstu i zagadnienia, ale 3 razy to taki soft limit. Generalnie trzeba też brać poprawkę na to z kim masz do czynienia. W projektach miałem już juniorów świeżo po studiach, którzy przyswajali wiedzę w mig, a miałem i "midów" z 5 latami expa, których przerastał każdy problem do którego nie ma tutoriala ¯\(ツ)/¯
  • Odpowiedz