Wpis z mikrobloga

#nieruchomosci
Tak sobie rozważam, może nie ma sensu wskakiwać do BK 2%? Już śpieszę tłumaczyć. Jak się skończy ta kroplówka, to recesja w budowlance wjedzie na pełnej. Wtedy nie będzie się konkurowało w walce o kurnik z ludźmi bez odpowiednich zarobków.
  • 24
  • Odpowiedz
@PanieAreczku:
Z jednej strony moment za zakupy słaby bo ludzie w dużych miastach się zabijają o sensowne mieszkania mieszczące się w limicie.
Z drugiej strony kredyt jest na bardzo korzystnych warunkach -

Inflacja jest cały czas grzana i nic nie wskazuje na to by coś się miało zmienić. Nawet jeżeli po wyborach kurek się trochę przykręci to będzie pewnie obracać się w okolichach 5%+ jeszcze przez kilka lat. Przy oprocentowaniu
  • Odpowiedz
  • 4
@chinski_pierozek: no w tym roku ma byc srodkow dolanych bez limitu (rok wyborczy hehe przypadek ? Nie sondze!) a w przyszlych latach juz nie bedzie doplat dla Areczkow. Walcza we mnie dwa nosacze, jeden bo dajom, drugi bo drogo i bedzie taniej. Ktory ma racje?
  • Odpowiedz
@PanieAreczku:
Od nowego roku:
500+ zamieniane na 800+ (+60%!)
płaca minimalna 3600 brutto na 4242 brutto (+17%) od stycznia i 4300 brutto od lipca (+19% względem obecnej)

To są mld dodatkowych pieniędzy, które będą przeznaczone na konsumpcję.
  • Odpowiedz
jak recesja wjedzie i pierwsze Anetki straca prace w zapce to Kapitan Panstwo umorzy te kredyty bk2% i co wtedy napiszesz :)?


@ProofOfConcept: bede zdziwiony. W sensie można grać długiem i rozdawnictwem rok-dwa,pięć ale dziesięć? No chyba, że nasze finanse faktycznie są na tak dobrym poziomie i jakieś tam 64mld rocznie na 800+ to są jakieś drobne. Skoro mamy kasę to po co zadłużamy się na sprzęt wojskowy w Korei?
  • Odpowiedz
Ludzie sie wystrzelali z hajsu w wiekszosci przypadkow. Malo kto ma

@PanieAreczku: to trzeba na spokojnie. Ja tylko dokładam do tego interesu. A nowe Mercedesy i kurniki deweloperskie dla Julki i Oskarka to proszę się nie przejmować skąd się wzięły.

Akurat w przyszłym roku albo za dwa lata kupi pan sobie dziurę w ziemi, z odbiorem w 2027. Nie ma co się spieszyć. Akurat na 40 metrów styknie 700tys, może
  • Odpowiedz
@PanieAreczku: prosta sprawa bk2 nie ma limitów w tym roku(wiadomo wybory) w przyszłym roku jest limit (900mln.) Minus kredyty z tego roku więc kasa skończy się w styczniu i zostaną już tylko kredyty normalne na 7-8 procent także recesja w budowlance będzie.
A to że minimalna wzrasta o te 17% to firmy będą ciąć zatrudnienie bo obroty spadają w każdej dziedzinie gospodarki. Tylko 800+ jest realnie konsumpcyjne i nie do
  • Odpowiedz
@PanieAreczku:
Tak jak robi to większość ludzi to nie ma najmniejszego sensu. Idzie recesja (już jest) nie wiadomo jak duża.
Branie kredytu pod korek z dopłatą gdzie jeden dzień opóźnienia powoduje, że jej nie ma to prosty sposób na wpadnięcie w spiralę zadłużenia.
  • Odpowiedz
  • 0
@LaurenceFass: w mojej sytuacji ten kredyt mogę spłacić naprawdę jednym klikiem ( ͡° ͜ʖ ͡°) mysle ze takich osob jak ja jest w polsce moze z 5000, co so tego kredo przystapia z takim hajsem ukulanym na kontach. Bardziej mi sie oplaca wladowac kase na lokate, albo zeby mi obrot w firmie robilo niz zebym budowal za gotowke. CHYBA ŻE za rok jak sie skoncza srodki
  • Odpowiedz
w mojej sytuacji ten kredyt mogę spłacić naprawdę jednym klikiem


@PanieAreczku:
Właśnie niekoniecznie (tzn. może to nie być bez konsekwencji) bo przez 3 lata nie można spłacić (pod groźbą utraty dopłat) + szereg innych warunków.
  • Odpowiedz