Wpis z mikrobloga

cześć
Zapraszam Was dzisiaj do Działdowa, które odwiedziłem w maju podczas podróży Szlakiem Gotyckich Zamków Warmii i Mazur. Miasteczko niewielkie, ale podobało mi się.

Zapraszam do znaleziska

O Działdowie:
- Bez wątpienia największą atrakcją miasta jest zamek krzyżacki z XIV wieku, w którym mieści się m.in. Muzeum Pogranicza.
- Ciekawy jest rynek, w centrum którego stoi ratusz z końca XVIII wieku. W jego wnętrzach znajduje się Interaktywne Muzeum Państwa Krzyżackiego.
- Kościół Podwyższenia Krzyża Świętego w Działdowie zbudowano w XIV wieku. W czasach reformacji zaczął służyć ewangelikom i był w ich rękach aż do 1981 roku. W czasie swojego istnienia był kilkakrotnie niszczony i odbudowywany, a obecny wygląd uzyskał w okresie międzywojennym.
- Synagoga w Działdowie powstała w 1874 roku, ale w trakcie II wojny światowej została zdewastowana przez hitlerowców. Po wojnie w budynku mieściło się kino, a obecnie obiekt handlowy.
- W Działdowie znajduje się wysoka na 32 metry wieża ciśnień, którą zbudowano w latach 1910-1912.

#antekpodrozuje #polska #podroze #podrozujzwykopem #dzialdowo #warminskomazurskie #turystyka #wakacje #ciekawostki #ciekawostkihistoryczne #zainteresowania

---------------------------------------------
Jeśli chcesz być na bieżąco z moimi znaleziskami to zapraszam do śledzenia hashtagu #antekpodrozuje
Jeśli chcesz być wołany w przyszłości, to poniżej zaplusuj odpowiedni komentarz :)
(piszę o różnych miejscach w Polsce oraz na świecie)
Pobierz antekwpodrozy - cześć
Zapraszam Was dzisiaj do Działdowa, które odwiedziłem w maju po...
źródło: 000a
  • 24
Czy ktos wie, czy istnieje opcja by ukryc wpisy z mirko na glownej?

Ja rozumiem ze wykop sie promuje, jakie to na mirko sa ulozone i fajne tresci. Ale robienie tego wybiorczo tylko z tagu #podroze jest zaklamywaniem rzeczywistosci.
A aktualnie mam na glownej znalezisko i zaraz po nin wpis z linkiem do znaleziska.
()
@XpedobearX: Trasa do Brodnicy jest częściowo nieczynna (wciąż jest ruch towarowy do Lidzbarka). Z Brodnicy trasa na Toruń jest już zlikwidowana, więc jedyny teoretyczny kierunek z DziałdowalLinią 208 to Grudziądz - Laskowice - Chojnice