Wpis z mikrobloga

Mam dom i hipotekę. Chciałbym kupić nowy dom (1.2 mln) pewnie wspomagając się również kredytem.
Aktualną hipotekę mógłbym zamknąć teraz pozbywając się swoich wszystkich oszczędności.
I teraz moje pytanie, co dla banku jest bardziej atrakcyjne w kontekście brania nowego kredytu, to że mam spłaconą nieruchomość wartą 800k, ale brak jakichkolwiek oszczędności, które mógłbym przeznaczyć na wkład własny, czy może jednak dalej dom w kredycie, ale hajs na koncie na wkład.

Chciałbym uniknąć sytuacji, że sprzedaje aktualny dom, a jeszcze nie mam kupionego/gotowego nowego.

A może jest jeszcze lepsza strategia?

#hipoteka #kredythipoteczny #nieruchomosci #mieszkanie #dom #kredyty
  • 5
  • Odpowiedz
  • 0
@KOLEGAMAMY: mój pierwszy plan był taki, ze biorę oszczędności ładuje jako wkład własny, biorę 2 hipotekę, przez chwile spłacam najwyżej 2, po czym sprzedaje 1 dom i spłacam nim 1 hipotekę, ale później czytałem, że moja nieruchomość, też może posłużyć jako wkład własny?
  • Odpowiedz
I teraz moje pytanie, co dla banku jest bardziej atrakcyjne w kontekście brania nowego kredytu, to że mam spłaconą nieruchomość wartą 800k, ale brak jakichkolwiek oszczędności, które mógłbym przeznaczyć na wkład własny, czy może jednak dalej dom w kredycie, ale hajs na koncie na wkład.


@cichykacik: Zależy od wysokości raty obecnego kredytu. Trzeba policzyć zdolność kredytową. Posiadanie nieruchomości nie ma wpływu na zdolność kredytową, a czasami nawet może ją zmniejszać
  • Odpowiedz