Wpis z mikrobloga

Dalej mi się wydaje, że mam za długi rower i bardziej naturalnie układam się na rowerze chwytając kierownicę pod klamkami i najprostszym rozwiązaniem jest zwyczajnie zmienić mostek. Czy mostek 80mm w szosie przejdzie (mam 90mm)?


#szosa
micelangeloB - Dalej mi się wydaje, że mam za długi rower i bardziej naturalnie układ...

źródło: Prr1YmM[1]

Pobierz
  • 18
@micelangeloB: jeśli to twój bike że zdj, to wymieniasz kiere I mostek, a to pewnie już połowa usługi fittingu. U siebie miałem coś podobnego, tylko że nie chciałem się pchać w głupie koszty w przypadku gdy zamontowany był kokpit i wchodzila w gre wymiana.
Z mojego punktu rower okazał się przymały w obecnej specyfikacji(3cm pokładek, mostek 80) Wywaliliśmy podkładki, kiera na kapę, zmiana mostka na 110. Przy okazji poprawiliśmy inne delikatne
@micelangeloB: ja też tak kładłem. Wymieniłem kierownicę (zintegrowaną; na identyczny model). Tyle, że mostek jest dłuższy, ale sama kierowca węższa. Może w szerokości jest problem, a nie w mostku.
najprostszym rozwiązaniem jest zwyczajnie zmienić mostek.


@micelangeloB: Ja bym przesunął siodełko do przodu czy nawet obniżył oraz ewentualnie podniósł kierownicę z klamkami zamiast coś na pałę kupować.
@x12: @micelangeloB taa bo fitter czaruje i wszystko pasuje bez wymieniania :)

Mostek o 1cm krótszy da dość niewielką różnicę ale da. Kierownica standardowa ma reach 10cm, możesz kupić taką z 7cm. To już dużo daje. Mi na fittingu w VeloArt Mateusz zmienił mostek z 100 na 80 i było lepiej, pozniej sam zmieniłem kierę na taką z krótkim riczem i dopiero to zrobiło robotę.
@micelangeloB mostek canyona 1 i 1/4 cala, czy 1 1/8?
Bo ten pierwszy mniej popularny (w sumie na rynku jeden znalazłem)
Przejdzie i 80. Od biedy możesz jeszcze kiery z mniejszym reach poszukać, ale to już trochę wyzwanie przy 70mm które masz.
@micelangeloB: Dla mnie absolutnie żadna. Z ciekawostek to widziałem kiedyś filmik jak ludzie w downhillowych rowerach montowali mostki o zerowej lub ujemnej długości i okazywało się że rower jeździ i jest w dalszym ciągu sterowny.
@micelangeloB łeee tam.
Sam przez to rok temu przechodziłem.
Myślałem że po taniości sobie pokombinuje, bo w sumie już coś tam wiem po poprzednim ustawieniu. Odkręcam krótszy mostek z tribana a tu zonk nie pasuje :D
Tak to jest jak człowiek zobaczył: o jest tiagra, hydraulika, biorę xD