Wpis z mikrobloga

Jakby ktoś się dziwił dlaczego w lasach znowu zaczynają się pojawiać śmieci budowlane.

Otóż po remoncie mam do wywalenia 4 worki wełny szklanej, pojechałem z tym do PSZOK - nie przyjmą bo to odpad "niebezpieczny" (xD), musi to pan zawieźć do firmy XX i oddać za opłatą do utylizacji, pod firmą XX brama zamknięta, nikogo nie ma (a był piątek około 14), telefon nie odpowiada. Dzwoniłem też do kilku Januszy od odbioru odpadów budowlanych nie opłaca im się przyjeżdżać po 3 worki. I co ja mam z tym teraz zrobić? Nienawidzę śmiecić więc nie wyrzucę tego do rowu ale zakładam że 90% osób od remontów już dawno by to #!$%@?ło w krzaki po takim cyrku jaki się odwala.

#smieci #krakow #remontujzwykopem #remont #budowadomu
  • 134
  • Odpowiedz
@Viado: Od miesiąca bujam się z PSZOK z oponami, bo na razie nie przyjmują i ch#j. W innej gminie nie przyjmujemy bo Pan nie w naszej gminie mieszka. Skup opon chce kasę za odbiór. Na razie mam gdzie trzymać, ostatecznie, zapłacę tę parę złotych, ale już widzę co zrobi typowy Janusz xD
  • Odpowiedz
@Viado: Jak mieszkałem w UK, to wystarczyło tylko zarejestrować jakim autem podjedziesz i mniej więcej czego chcesz się pozbyć. Wbijasz do punktu odbioru śmieci, podjeżdżasz pod konkretną kategorię ogromnego kontenera i #!$%@?. Mogłeś wyrzucić wszystko, od toksycznych po jakieś zmieszane-budowlane czy bio, byle tylko do odpowiedniego kontenera. A w Polsce? W Polsce jak w lesie, i to dosłownie xD
  • Odpowiedz
@Viado: Mój wujek prowadzi firmę z takimi robotami ogólnobudowlanymi i ma kontenery na odpady (od tego zaczynał). Ma na placu zawsze jeden taki "śmieciowy" i można do niego podjechać, wrzucić za opłatą. Bo po drobnicę nie ma sensu całego kontenera podstawiać, ale jest jakaś opcja. Potem jak się zapłeni to on już jedzie to zrzucić tam gdzie może i wie, że przyjmują jako śmieci... Bez "znajomości" u nas to zawsze
  • Odpowiedz
@Gleba_kurfa_Rutkowski_Patrol Rozumiem, że lubisz płacić dwa razy za wszystko? Jeśli płacisz za odbior odpadów i masz problem z pozbyciem się odpadów to wszystko jest ok?
Zakładam że OP nie jest firmą a ma tylko parę worków z wełną do oddania.
Rozumiem duży remont i wtedy konieczność zamówienia kontenera, bo to wykracza poza szerokopojety standard śmieciowy, ale jak dalej ludzie będą się godzić na takie traktowanie, to będzie jak ze stomatologią, gdzie
  • Odpowiedz
@Viado: Tak niestety te sortowanie działa, nie dość że te firmy mają praktycznie monopol, jak wrzucisz coś tam nie tak jak trzeba to mogą dowalić kary, standardowe opłaty za śmieci 300% tego co było kiedyś, i do tego #!$%@? połowy rzeczy nie biorą i sam kombinuj co z tym potem zrobić.( ͡° ʖ̯ ͡°)
  • Odpowiedz
tylko mają takie powalone informacje z góry, na każdym pszoku


@Retsew: co wynika ze zmian zrobionych przez dobrą zmianę, te odpady których pszoki nie chcą przyjmować są drogie w utylizacji/składowaniu więc jak gmina ich nie weźmie to ma problem z głowy. A że nikt ich nie chce to później lądują w lasach czy rzekach. Dobra ustawa w dużej części skopiowana z Niemiec (gdzie działa) się wywaliła w Polskim systemie urzędniczo-politycznym
  • Odpowiedz
Kto nie ma umowy? Gmina ma obowiązek odbioru śmieci od mieszkańców (ustawa zobowiązuje). Ciebie nie interesują żadne umowy.
#!$%@?ć pod urzędem to może ich zmusi do ogarnięcia się. Nie bójcie się cisnąć władzy i patrzeć ima na ręce. Oni się bardzo boją utraty stołków.
  • Odpowiedz
albo aż BDO będą obowiązkowe.


@DonTom: możesz się zarejestrować w BDO już teraz, nikt nie zabrania.

Poza tym jak ktoś narzeka, że mu PSZOK nie przyjmuje zmieszanych odpadów, to niech się zastanowi nad rozwinięciem tego skrótowca, ze szczególnym zwróceniem uwagi na "S".
Natomiast patologią jest to, że po odmowie przyjęcia śmieci nie ma informacji co z nimi zrobić. Pracownik PSZOK powinien mieć to w małym palcu i jak czegoś nie
  • Odpowiedz
@Viado: ja prld i jak tutaj ma byc czysto? W takim Wiedniu jest codziennie otwarte wielkie panstwowe wysypisko, DARMOWE, mozesz wyrzucic wszystko. No ale socjalizm jest be. Lepiej smieci po lasach wysypywac xD
  • Odpowiedz
@Viado dzisiaj to na zmieszanych śmieci kosztuje 1100 zł na szoku jeszcze kilka lat temu za cały kontener 7 kubików w firmie płaciliśmy 800 zł
  • Odpowiedz
@Viado Kiedyś jak chciałem wywieźć kartony to gość w PSZOK nie chciał przyjąć bo przecież raz w miesiącu jeżdżą po worki z kartonami.
Drugi raz miałem worki z gruzem. Też nie chciał przyjąć. Kazałem mu napisać pisemną odmowę, wtedy zaczął coś kręcić że dopiero od 9 rano PSZOK jest czynny. Zagroziłem że zostawię te worki z gruzem pod drzwiami i sam będzie je sobie wrzucał do kontenera, wtedy łaskawie pokazał gdzie
  • Odpowiedz
@Viado: też miałam z remontu sporo wełny skalnej i szklanej, wystawiłam na olx ogłoszenie, że oddam za darmo i tego samego dnia facet odebrał, w ten sposób pozbyłam się kłopotu
  • Odpowiedz