Wpis z mikrobloga

Jakby ktoś się dziwił dlaczego w lasach znowu zaczynają się pojawiać śmieci budowlane.

Otóż po remoncie mam do wywalenia 4 worki wełny szklanej, pojechałem z tym do PSZOK - nie przyjmą bo to odpad "niebezpieczny" (xD), musi to pan zawieźć do firmy XX i oddać za opłatą do utylizacji, pod firmą XX brama zamknięta, nikogo nie ma (a był piątek około 14), telefon nie odpowiada. Dzwoniłem też do kilku Januszy od odbioru odpadów budowlanych nie opłaca im się przyjeżdżać po 3 worki. I co ja mam z tym teraz zrobić? Nienawidzę śmiecić więc nie wyrzucę tego do rowu ale zakładam że 90% osób od remontów już dawno by to #!$%@?ło w krzaki po takim cyrku jaki się odwala.

#smieci #krakow #remontujzwykopem #remont #budowadomu
  • 134
  • Odpowiedz
@Viado weź to zostaw kolo jakiegoś kosza miejskiego. Swoją drogą dziwne bo u mnie pszok odbiera wszystko posegregowane. Na wełnę mają osobny kontener i wywaliłem tam z całej budowy kilkadziesiąt kilo wełny w takich dupnych worach. A to co się nie dalo posegregować to wrzucam do worka budowlane zmieszane - za takie odpady musiałem zapłacić po stawce 170zl za 100kg
  • Odpowiedz
Gdzie wy mieszkacie? Ja zmieniałem miejsce zamieszkania więc i pszok mi się zmienił. Na jednym i na drugim wyrzucałem wszystko, od odpadów z remontu, wełnę po stary olej.
  • Odpowiedz
@Viado fakty są takie, że 99% społeczeństwa wywala to do kubła i tyle
A na PSZOKu mi np. nigdy nie zaglądali do gruzu mógłbym tam zwłoki przywieźć nawet XD
  • Odpowiedz
jak znajda to obok smietnika na najblizszym osiedlu to nie wiadomo kto wyrzucil i musza to sprzatnac. I potem pokazal mi gore takich smieci na ktora to i tak trafi.


@yhbgrobdoivbvwamsv:

tyle ze najprawdopodobniej za to zaplacila ta spoldzielnia/wspolnota. Zabrac musza, nie musza. Ale jak zabiora, to fakture tez wystawia...
  • Odpowiedz
  • 11
@Gleba_kurfa_Rutkowski_Patrol to powiedz jaki jest sens budowania PSZOK-ów, zachęcanie do segregacji odpadów itd. Jak koniec końców musisz szukać firmy i płacić za ich utylizację?
W sensie jedno z drugim się kłóci w moim mniemaniu - jak państwo chce, żeby ludzie skończyli ze szkodliwymi nawykami, to powinno stworzyć ku temu okazję, przecież nie ma co wierzyć, że ludzie będą jeździć Np. 30 km z dwoma workami śmieci zamiast wysypać je do kubła
  • Odpowiedz
@Viado: ciesz się, że to nie były odpady z działalności gospodarczej.

Miałem (a w zasadzie nadal mam) do wywalenia opony z samochodu zarejestrowanego na firmę.

- Do plastików nie możesz wywalić.
- do kontenerów na gabaryty, jakie są rozstawiane na terenie #wroclaw też nie, bo to odpady niebezpieczne (#!$%@?, że dzień wcześniej jeździłem na tych oponach i jakoś wtedy
  • Odpowiedz
  • 0
@siodemkaxx

@Viado mam podobny problem z kanistrami po olejach do ciagnikow rolniczych. pszok nie wezmie, a firmy które takie rzeczy odbierają odbierają tylko od rolników których obowiązuje ten numer BDO czy jakos tak, a to obowiazuje od 70ha w góre, czyli ci do 70ha powinni to do lasu #!$%@?..


Pszok powinien wziąć ale także np autoryzowane warsztaty mechaniki pojazdowej. Na podobnej zasadzie jak się zostawia w warsztatach zużyty olej.
  • Odpowiedz
@robertx: Dokładnie tak się to robi... Doradził mi to to facet który wywozi u nas kubły jak zapytałem co robić ze styropianem. Powiedział: "zmieszane to zmieszane :)". Styropian to też dla nich materiał niebezpieczny i strasznie ciężko się go pozbyć. Jak obdzwaniałem pytać co z tym zrobić to po kolejnym telefonie odniosłem wrażenie, że jakąś brygadę specjalną w skafandrach musiałbym zamówić którzy przyjadą po to jak po jakieś odpady promieniotwórcze.
  • Odpowiedz