Wpis z mikrobloga

Wykop to oczywiście idealne miejsce na to pytanie.
Lubię sobie "ułatwiać" życie.
Czy thermomix jest warty kupienia? Nie pytam osób które potrzebują zarobić na to 3 miesiące bo takie osoby albo będą to mega hejtować albo będą bronić całym sobą wydatku.
Chodzi mi o osoby które lubią sobie ułatwić/przyspieszyć pracę i nie będzie im szkoda wywalić na to tyle kasy.
Czy rzeczywiście jest tak że wrzucę co potrzeba i za kilkadziesiąt minut mam posiłek czy jest to w stylu dla debili:
Masz thermomixa i krok po kroku pokierujemy Cię co pokroić i wrzucić. Czyli to samo co mógłbym zrobić ze zwykłym garnkiem i przepisem na telefonie/youtube.

Mam Roborocka S7 Pro co sam wyrzuca śmieci po odkurzaniu/zmienia wodę do mycia podłogi itd
Mam ryżowar - wspaniałe urządzenie, ryż wychodzi przepyszny i polecam każdemu. Nigdy więcej woreczków z uncle bens.
Mam grilla tefala co wrzucasz mięso, sprzęt mierzy sobie ile ma się piec itd i informuje Cię że już gotowe
Mam jakiegoś tam robota planetarnego do mieszania ciasta itd.
Więc zastanawiam się teraz czy kupić sprzęt dzięki któremu np będę szybciej przyrządzał sobie posiłki czy tak naprawdę rozwalę 7000zł na coś co służy tylko osobom co nie umieją gotować. W recenzjach na YT można zobaczyć, że nawet kucharze w profesjonalnych restauracjach z tego korzystają dlatego jestem ciekaw na ile to rzeczywiście pomaga i przyspiesza pracę.
Ps. WTF XD dlaczego tego nie da się po prostu kupić? XD Trzeba zamówić prezentację do domu i dopiero potem mogę to kupić? XDDDDD

#thermomix #gotowanie #gotujzwykopem #lidlomix #jedzenie
  • 20
@MrBeast czy ułatwia życie - średnio. Zaletą taka, że nie musisz mieszać, coś tam potnie, ma gotowe przepisy, więc jak nie chce wymyślać sam za wiele to tylko klikasz. Z wad - abonament na przepisy i mycie misy jest irytujące. Mi się dobrze sprawdza przy bombelkach, bo nie zjaram niczego, po prostu samo się wylączy, ale szybciej nie jest w porównaniu do robienia bez.
Zachwycona jest tym moja siostra, co nigdy nie
@MrBeast: Nie warto. Ale to napisze każdy kto go nie chce, przyjdzie ktoś kto ma lub sprzedaje i ci udowodni że go potrzebujesz.
No może jak już serio ktoś lubi gadżety i bardzo chce to doradzam używany, mnóstwo ludzi to kupuje a potem chce sprzedać pare tysiaków taniej.
Termomix ma jeszcze jakiś sens jako pierwszy i niemal ostatni garnek dla osób 20 letnich które wcześniej nie gotowały ale bedą to robić.
@MrBeast: Rozumiem ideę tego urządzenia. Nada się dla ludzi niezainteresowanych gotowaniem, nada się do mikrokuchni.
Jeśli nie umiesz kroić nożem, to pewnie też się może przydać.
Ale nie widzę przewagi thermomixa na typowym sprzętem kuchennym, a politykę firmy polegającą na wyłączeniu na Twoim urządzeniu niektórych funkcji dopóki nie opłacisz abonamentu uważam za naprawdę paskudną.
@MrBeast kup Lidlomixa, jak Ci się spodoba to sprzedaj i kup themomixa o ile serio musisz mieć prawie taki sam produkt o wiele droższy.
Masz instrukcje co, czego i ile wrzucić. Zwykły garnek nie pokroi ani nie poszatkuje niczego.
Jak dla mnie to urządzenie dla osób które nie lubią gotować, szukać przepisów, dopasowywać ich pod siebie.. ale nie stać ich albo nie mają czasu żywić się na mieście :)
@MrBeast: podjęcie decyzji o zakupie czegokolwiek to bardzo indywidualna sprawa. Ja chcę samochód terenowy, Ty wolisz Nissana GT-R i obaj mamy rację.

Na pewno to urządzenie działa i może być przydatny w kuchni. Ja go nie kupię, bo wolę gotować "klasycznie" i nie kupuję argumentów o tym że ułatwia gotowanie zupy. Lepiej nauczyć się gotować niż uzależnić się od urządzenia, które niby ma wszystko zastępować, ale jak się #!$%@? to zostajesz
@MrBeast Mam go od lat i używam cisgle, ale wg mnie jest za drogi. Jakbym miał teraz kupować to z racji przyzwyczajeń pewnie bym się zdecydował, chociaż kto wie. Pewnie bym wybrał tego z Lidla np :d
@MrBeast: ja tam kupiłem i nie żałuje.. faktycznie to nie jest tak, że w całości zastąpi gotowanie, ale jak nie masz pomysłu co zrobić a chcesz coś innego niż zazwyczaj to robi robote... oczywiście najlepsze są potrawy jednogarnkowe, zupy, kremy... zrobi ci ciasto na pierogi, na pizze... jakieś ciastka robiłem, desery... ostatnio lody.

Czy rzeczywiście jest tak że wrzucę co potrzeba i za kilkadziesiąt minut mam posiłek czy jest to w
@MrBeast: jak za tą cenę, nie spodziewałem się, że thermomix będzie tak #!$%@? głośny. I nie mówię o mieleniu orzechów, tylko o samej pracy silnika/mechanizmu.
@MrBeast: Ja popieram, co napisała @moll
Mam TM6 ale już przeszło pół roku stoi w szafce. Wcześniej używałem na maksa. Dużą zaletą jest właśnie książka z przepisami - planujesz sobie posiłki na cały tydzień, robisz zakupy i w dniu gotowania tylko preparujesz składniki a garnek Ci krok po kroku mówi, co i jak. Właśnie za to się płaci abonament - przepisy są testowane i dopasowywane, by zawsze wychodziły tak samo. Można
@MrBeast mamy TM5 już z 5-6 lat. Kupiłbym jeszcze raz, ale mógłby z tysiaka mniej kosztować. Z dostępem do cookido można sobie fajnie menu i listę zakupów zrobić. Jeśli lubisz sam sobie coś przygotować tak by było smaczne (od razu mówię, że termomiksowe proporcje przypraw zmieniamy pod nasze upodobania) to zakup jak najbardziej. Wiele osób mówi, że robi to samo co inne sprzęty kuchenne - zgoda, ale my mamy tylko TM, garnki
@MrBeast: chyba podobnie postrzegamy świat, Mam wszystkie "gadżety" które wymieniłeś, właśnie wymieniłem roborocka s50 na S8 Pro Ultra po 6 latach nienagannej pracy. Mamy też w domu termomiksa od 2 lat. Nie zastanawiaj się i kupuj. Nie słuchaj ludzi których po prostu nie stać na ten sprzęt. Na pewno będziesz zadowolony.
@MrBeast: myślę, że dla takiej osoby jak Ty nie jest wart kupienia, ale jak lubisz gadżety i masz hajs to sobie kup i sprawdź sam. Mi się wydaje, że posiłki z tego są takie se, odpowiednie dla osoby, która nie lubi gotować, a musi coś jeść. Zawsze to będzie z grubsza to samo albo jakaś zupa albo gulaszopodobne mieszanki warzyw z mięsem i raz z makaronem, raz z ryżem.
@MrBeast ja kupilem bez prezentacji zwyczajnie przyslali mi go kurierem wiec nie jest to wymagane. Jesli nie liczysz kasy a lubisz gadżety w kuchni to bedzie jak znalazł. wiem ze moje dzieciaki cos tam sobie w nim gotują, ja robie w nim drinki a żona sporo przetworow na zimę. Dla samego siebie bym nie kupil ale juz przy dzieciach i do tych przetworów super sprawa.
@MrBeast: mam, leży w szafie bo nie ma czasu go używać. Do tego abonament na przepisy. Kup markowy z firmy produkującej roboty lub lidlomiksa, wcale nie skraca czasu gotowania. Jedyna przydatna funkcja to timer i przypominajka o składnikach.