Wpis z mikrobloga

Tak sobie myślę - w chrześcijaństwie niektórzy ludzie twierdzą, że mieli objawienia, zdarzały się cuda itd. Moje pytanie czy w takim islamie, hinduizmie, buddyzmie też się zdarzają? Bo zapewne z tej drugiej strony są ludzie którzy tak twierdzą a jeżeli tak to kto im się objawia? #religia #chrzescijanstwo #islam #buddyzm #pytanie
  • 5
@duzy240: Jeśli chodzi o islam, to Mahometowi objawiał się Archanioł Gabriel chyba i mu przekazywał te "prawdy objawione" które uformowały się w tę religię, ale poza Mahometem chyba nie uznają żadnych innych objawień, bo Mahomet jest ostatnim prorokiem. Hinduizm i Buddyzm są bardziej abstrakcyjne, bo skupiają się na wnętrzu człowieka i jego duchowości, więc w zasadzie nie potrzebują do tego żadnych "objawień" i nadprzyrodzonych niewyjaśnionych zdarzeń, choć w sumie hinduiści dostrzegają
@duzy240 no wszyscy mieli objawienia ale nikt nigdy kuwa nic nie nagrał, nie ma żadnych dowodów i ogólnie uwierzcie mi na ryj. Bajki dla naiwnych. Wszystkie wizje, myśli, odczucia to produkty umysłu. Ktoś sobie ubzdurał, że Bóg do niego gada a reszta ciemnoty uwierzyła i voila - masz religie. My tworzymy ten świat, zwalanie na archetyp Boga czy dyktowanie, że on ma jakikolwiek interes w tym, żeby świat był taki a nie
@duzy240 Oczywiście że tak. Przykładem niech będzie znajdowanie kryształów w popiołach mnichów buddyjskich po kremacji, a w hinduizmie wizje Vishnu czy Krishny u bhaktów czy siddhi (cudowne moce) u joginów które to są wspominane w tekstach źródłowych -- np. "Joga sutry" mają specjalny rozdział im poświęcony.