Wpis z mikrobloga

✨️ Obserwuj #mirkoanonim
Sam nie wiem jak to napisac, ale postaram się jakoś zwięźle. Jestem narcyzem, znaczy się jestem pewien, że mam zaburzenia narcystyczne i dlatego piszę ten post. Chciałbym się leczyc, udać się na terapię, ale nie wiem od czego zacząć. Kilka lat temu, gdy było mi bliżej do 20 niż 30 miałem epizody psychiatryczne. Ukończona terapia, lekarz, problemy depresyjne. Trochę się odbijałem od tych lekarzy jak i terapeutów i pamiętam, że podczas jednej z diagnozy wyszło, że mam osobowość narcystyczną. Nie wiem dokładnie jaki typ, jak to jest zaawansowane, w sumie to nie wiem nic. Można powiedziec, że to olałem wtedy, skupiłem się na innych tematach, skończyłem terapie i było OK. Poznałem kobiete (z która jestesmy do tej pory razem, już kilka lat). Ale z wiekiem zacząłem dostrzegac, że coś jest nie tak we mnie i moich zachowaniu. To tez przekłada (bo nadal mam swoje "zachowania") się na związek. Różowa nie raz wspominała, że powinienem wrócić na terapię i przepracować pewne rzeczy (dzieciństwo). Kilka dni temu przypadkiem trafiłem na filmik dot. narcyzmu. Pierw był szok bo zachowanie pasuje do mojego. Jak to narcyz oczywiście zakrzywiłem rzeczywistośc, olałem temat. Wrócilem do tematu kilku dni temu, zacząłem czytać no i już się nie oszukujem. Tamta diagnoza, sama rozmowa (bo to była rozmowa z lekarzem i 2 terapeutami) dała mi teraz po latach do myślenia. Mam cechy, jestem typowym narcyzem, jest to zaburzenie/choroba, a ja chcę to leczyć. Problemy sa tak naprawdę 2:

1) czy mam być szczery i porozmawiać o tym z partnerką czy po prostu żyć dalej, udać się na terapię i pracowac nad sobą? w teorii jesli jej powiem wprost to nic nie zmienia, w praktyce obawiam się, ze to zakończy mój związek (choć wiele razem przeszliśmy jeśli chodzi o choroby/problemy), ale jednak obawa jest.

2) szukając terapeuty pytac się wprost czy pracował/a z takimi osobami, że podejrzewam narcyzm, na pewno chciałbym wykonwac ponownie jakieś testy by mnie ktoś zdiagnozował. a może odezwac się do mojej starej terapeutki, w końcu mnie zna i z nią prowadzić terapię?

Ja wiem, że narcyz to samo zło i od takich ludzi się ucieka (nie dziwię się...) ale naprawdę chce się leczyć i z tego wyjśc. Niestety bez terapii nie dam rady. Jestem świadomy, ale sama świadomośc to za mało. Po prostu szukam pomocy.

#narcyzm #psychiatria #zaburzeniaosobowosci



· Akcje: Odpowiedz anonimowo · Więcej szczegółów
· Zaakceptował: RamtamtamSi
· Autor wpisu pozostał anonimowy dzięki Mirko Anonim

  • 3
@mirko_anonim: Powinieneś powiedzieć. Twoja wolność do zarządzania Waszą relacją kończy się tam, gdzie zaczyna jej wolność- decydowania o swoim życiu, swoim kontynuowaniu związku lub nie- na podstawie rzetelnych danych. Jeżeli wyrazisz chęć terapii, to wręcz powinieneś zyskać w jej oczach, niż stracić.