Wpis z mikrobloga

hej! mój tata chciałby zmienić pracę - aktualnie pracuje jako technolog meblarski w januszexie, mocno ogarnia excela i pracę w tabelkach na danych. chciałbym mu coś polecić w jakim kierunku ewentualnie mógłby startować, chciałby odciąć się od januszexa i móc pracować zdalnie (głównie ze względu na brak możliwości przeprowadzki i mieszkanie w małej miejscowości). jest gotowy na podjęcie nauki jakiejś nowej umięjętności, która może poszerzyć to, co aktualnie umie, jakieś bootcampy, kursy, itd. jak najbardziej wchodzą w grę.

domyślam się, że jedną z większych barier będzie tutaj angielski, ma go na słabym poziomie.

niekoniecznie to musi być IT, macie jakieś pomysły jakbym go mógł ukierunkować?

#pracait #programista15k #korposwiat #technologia #it #praca
  • 14
@s7edem na pracę zdalną nie mam pomysłu dla takiej osoby, ale od siebie mogę powiedzieć, że np. w mojej branży brakuje dobrych i rzetelnych instalatorów pomp ciepła, klimatyzacji. Jeśli ma smykałkę techniczną to jak najbardziej do ogarnięcia i można pracowač na samego siebie.
@mexicofan: I innych plusów to nikt nie będzie krzywo patrzał na wiek montażysty, pomyślą, że pół życia to robi :)
W IT taki wiek będzie odstraszał, w stanach nawet specjaliści mają pod górkę
mocno ogarnia excela i pracę w tabelkach na danych. chciałbym mu coś polecić w jakim kierunku


@s7edem: vba tez? Są klepacze vba w korpo ale nie wyobrażam sobie tego w takim wieku.
@modzelem: no ok, ale to nie był "core" ich działalności, prawda? to znaczy, że np nie wiem, powiedzmy analityk HR dostaje taska od menagera aby zrobić prezentacje z KPI w miesiącu X - w tym robi selecta, zapisuje sobie jako csv


i wtedy sobie robi pivota albo coś w vba celem zredukowania jakiejś sekwencji którą musi wykonać z tymi danymi itd, żeby potem przenieść wyniki na prezentacje

vs

Analityk jakiegoś działu
@peoplearestrange: coś na zasadzie generowania maszynek do generowania raportów.
Na zasadzie - chce takie dane w takiej formie - dostawał excela + zew źródło danych zeby sam mógł sobie zrobić.
Dostawał też gotowce z kodem pisanym pod wymagania biznesowe.
wklejał swoje dane i miał wynik.