Wpis z mikrobloga

  • 0
@Lewusx: L-karnityna 500 czyli 500 mg na ml (wysokie stężenie ale widziałem nawet 600 mg na ml) czyli 50% w 1 ml jest l-karnityny
1 fiolka ma 10 ml czyli 10 x 500 = 5000
Tam masz 5 fiolek
  • Odpowiedz
  • 1
@Lewusx: Zbyt zagmatwałem, może prościej:
50% czyli 50% w 1 ml jest karnityny (500 mg) a drugie 50% woda sól etc. (drugie 500 mg)
1 fiolka 10ml ma 5000 mg l-karnityny
  • Odpowiedz
@Pan_Szeryf: a l karnityna to nie jest suplement? Nie wiedziałem że to można tak sobie wstrzykiwać xD
Jaką różnice robi to czy się wstrzykuje, od brania doustnie?
Teraz to się czuję że żyłem w błędzie długi czas
  • Odpowiedz
  • 0
@dominges08: Doustna ma wchłanialność około 2% więc jeżeli chciałbyś doustnie przyjąć ilość jak z strzykawki to:
1. wywołuje to problemy jak zatrucie TMAO czy chociażby rybny odór
2. byłoby to +25g

Benefity to
- lepsza wytrzymałość cardio (w połączeniu z kardaryna daje efekt 1+1=3)
- więcej energii
- lepsza utrata tkanki tłuszczowej (aczkolwiek nawet iniekcyjna jest słabym "spalaczem")
- i najlepsze: poprawa receptorów androgenowych co daje to że każdy wstrzyknięty mg
  • Odpowiedz
  • 0
@Poemat: Co prawda użyto oralną karnitynę więc może być to trochę bro-science, ale nie ma dzisiaj chyba na świecie edukatora który negowałby jej pozytywne działanie (VBM, J3U)

"L-winian L-karnityny w dawce 2 g dziennie przez 21 dni zwiększał ilość receptorów androgenowych w tkance mięśniowej człowieka, co może zwiększać działanie testosteronu niezależnie od jego wzrostu."
https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/16826026/
  • Odpowiedz
@Pan_Szeryf:

Ten healthy, recreationally resistance-trained men (mean T SD: age, 22 T 1 yr; mass, 86.3 T 15.3 kg; height, 181 T 11 cm) volunteered to #!$%@?. [...] . Screening also ensured that no subjects were smokers or taking any medications or anabolic drugs.


Zacznijcie czytać badania, a nie samo streszczenie
  • Odpowiedz
@Pan_Szeryf: Jakie przełożenie na gościa np. 93kg z 11% bf trenującego 10 lat siłowo będącego na stacku tst+npp+gh ma wspomniane przez Ciebie badanie? Dokładnie takie samo jak sprawdzenie na 60kg szczurze trenującego rok kolarstwo szosowe jak dużą wygeneruje moc z 5 sekund podczas jazdy jedząc codziennie 27g izolatu białka przez treningiem wobec mnie, 100kg chłopa jedzącego takie szczury na śniadanie
  • Odpowiedz
  • 0
@Poemat: W "l-carnitine primer" od Victora Blacka jest tam wszystko wyjaśnione i ma chyba więcej badań, ale szkoda mi 50$ żeby kupić dostęp do kursu jeszcze raz
  • Odpowiedz
@Pan_Szeryf @Poemat

gdyby faktycznie ta cała karnityna zwiększała ilość receptorów androgenowych to byłaby kluczowym lekiem w leczeniu wielu chorób i zespołów związanych ze słabą aktywnością androgenową oraz przy zmianie płci

tyle lat w sumie reklamują wszyscy jakieś nowe cuda na wzrost (począwszy od słynnego HMB Słodkiewicza xD) a żadne zabawki o takim działaniu w badaniach się nie przyjęły w sporcie
  • Odpowiedz
  • 0
@Towarzysz_Pawulon: Iniekcyjna l-karnityna się nie przyjęła? Gdzie? Chyba tylko w Polsce.
Znajdź mi top trenera z zagranicy który jej nie używa i nie poleca swoim sportowcom. (Top trener pokroju Broderick Chavez (który ją poleca) nie Słodkiewicz)

Argument że nie jest wykorzystywany jako lek w medycynie jest kiepski
- Masz masę skutecznych substancji które nie są opatentowane jako lek bo po prostu firmom farmacetycznym się to nie opłaci a lekarze nie będą
  • Odpowiedz