Wpis z mikrobloga

Górskie newsy, jak zawsze pod tagiem #gorymalgorzaty

-------------------------------------------------------------------------------

Dzisiaj mam dla Was m.in. relację z wystawy "Obrazki i głosy z gór" autorstwa Bogdana Jankowskiego [@hornat89: :P wołam dodatkowo, bo ostatnio odpowiadałeś wytrwale na pytanie z B.Jankowskim ;)]

.

.

Nanga niełaskawa jest :(

Wieje niemiłosiernie, więc chłopaki czekają na jakieś okno. Ostatnio pisali, że szykują się powoli do następnego wyjścia, jednak wszystko jest zależne od pogody.

Podobno na dole [baza] wiosna, a na górze piekło.

.

.

.

--------------------------------------------------

POGODA na Nanga Parbat tu, przypominam, że należy sprawdzać pogodę na danej wysokości

--------------------------------------------------

LOKALIZATOR noszony przez Pawła tu

--------------------------------------------------

.

.

INNE

- we wtorek w Łodzi miało miejsce otwarcie wystawy Bogdana Jankowskiego "Obrazki i głosy z gór". Na otwarciu był obecny sam autor oraz Piotr Pustelnik, który powiedział parę słów na początek.

Na wystawie było 55 zdjęć Bogdana z wypraw, w których uczestniczył. Oczywiście były zdjęcia z zimowej wyprawy na Everest, z wyprawy na Kunyang Chhish, polskiej zimowej wyprawy na K2 etc. Dodatkowo z głośników leciały oryginalne zapisy rozmów z bazą z wypraw oraz inne nagrania- wiatr, oddech wspinacza.

Pan Bogdan oprowadził nas po wystawie i nie szczędził anegdot i ciekawych szczegółów.

Trafiła mi się też wspaniała dedykacja w książce "Ostatni atak na Kunyang Chhish". Przy okazji pan Bogdan opowiedział mi i siostrze jak ta książka powstała ;) nie powiem, ciekawą metodą. Ogólnie bardzo sympatyczny człowiek.

"Z życzeniami szczęścia w górach i nie tylko w górach- Bogdan Jankowski"

Wystawa "krąży" po Polsce.

.

.

.

- 11 marca zaczyna się w Warszawie cykl "Opowieści z gór". Pierwszym "opowiadaczem" będzie Leszek Cichy. Wkrótce więcej szczegółów. [chętnie przyjmę bilet do Warszawy z okazji urodzin :P]

- jest nowy termin spotkania z Krzysztofem Wielickim, które zostało odwołane przez alarm bombowy. Póki co wiem tyle, że odbędzie się ono 3 marca w UW.

- w sklepie na stronie kukuczka.net pojawiło się DVD z filmem dokumentalnym Jerzego Porębskiego "Kukuczka". Film już nie jest nowy, ale i tak warty zobaczenia ;)

Trailer:

http://www.youtube.com/watch?v=AyVNXJfQEFE

- przypominam również, że jutro o godz. 20 ostatnia runda konkursu #gorapytan ;)

@hornat89: @Pete1: @nilhir:

.

.

.

Cytat górski na dziś:

-----------------------------------------------------------------------------------

"Kiedy człowiek jest oddany wielkiej sprawie , musi jej nieść w darze wielkie serce" Tenzing

.

.

.

#nangadream #justiceforall #simonemoro #cytatgorski
hellyea - Górskie newsy, jak zawsze pod tagiem #gorymalgorzaty 

--------------------...

źródło: comment_NxBuSkxdZCWVQ02oqip2Td5aSMw1NOAb.jpg

Pobierz
  • 1
  • Odpowiedz