Wpis z mikrobloga

Czy gdybyście mieli stosowny budżet, kupilibyście rower z jakimś bezprzewodowym systemem, powiedzmy 105 di2, czy z lepszej grupy osprzętu mechanicznego, np. ultegra?

#rower
  • 14
@Fawek: od grudnia użytkuję najnowszą ultegrę i nie zabardzo rozumiem zachwytu nad elektroniką. Działa tak samo dobrze, jak dobrze ustawiona mechanika. Rozumiem że niektórzy mogą argumentować zakup łatwiejszą regulacją, brakiem wymian eksploatacyjnych(linki/pancerze) ale nie takim kosztem. Jeśli naprawdę szastasz pieniędzmi i nie odczujesz tego wydatku, to kup. Jeśli wiąże się to z jakimś wyrzeczeniem, olej ten temat.
@Fawek: @Desmosedici

tylko różnice w cenie wsadził w dobry komplet kół


Nie trzeba zaraz wydawać 1500 euro na koła jak wystarczy zmienić opony na jakieś GP5000 plus dętki TPU i zaraz rower żwawiej jedzie zresztą ja bym wolał wydać taką forsę na ramę nie koła.

Działa tak samo dobrze, jak dobrze ustawiona mechanika.


Przecież tego się nie da porównać pomimo wielkiego szacunku dla klasycznych napędów.

Zalety Shimano, bardzo wygodne klamki oraz
@4x80: co do kół, to już bym wolał sobie mlekiem zalać. Niestety kwesti stożka i wagi takimi sztuczkami nie zniweluje.

Bardziej niż wygląd przerzutki i korby u shimano, martwi mnie wykonanie malowania tych elementów. Rysują się od samego patrzenia.
Z baterią się zgodzę, ładowałem w zeszłym tygodniu 3 raz od początku użytkowania, a przeszło 7kkm na liczniku. Co prawda przód rzadziej używany, ale tylnia często żongluje.
Na minus całego systemu dodam
Na minus całego systemu dodam fakt iż do diagnostyki i wgrania aktualizacji łap potrzebny jest specjalny kabel, oraz dostęp do bateri.


@Desmosedici: Przyznam się, że nie wiedziałem o tym ale ja mam na kablu Ultegra Di2 ST-R8150. Kiepska i kosztowna sprawa ta aktualizacja. W Sramie nie ma żadnych kabli.
4x80 - >Na minus całego systemu dodam fakt iż do diagnostyki i wgrania aktualizacji ł...
@Jnjjj masz doświadczenie z takim doborem osprzętu?

Generalnie bardziej i tak myślałem o bezprzewodowym SRAMie niż 105, chociaż sam już nie wiem…

Będę kupował w najbliższym czasie pierwszy poważny rower dlatego się nad wszystkim zastanawiam. :)
@Fawek mam mechaniczna 105 na kabinowych kołach, di2 na fittingu się bawiłem. jest przepaść między starym rowerem a nowym kompletnie inna jazda i większość robią koła, mechanika chodzi ok, ale już z 3 wyjazdy mi odpadły bo coś nie rozregulowało, a różnica między 105 a ultegra już niewielka więc zdecydowanie wolałbym di2 i nie męczyć się z linkami i regulacja