Wpis z mikrobloga

Prawactwo z gwoździem w mózgu od rana ma incydent kałowy bo ktoś użył feminatywu "szpieżka". Nie ogarniają, że język się zmienia, słowa powstają, formy się zmieniają. Nie ogarniaja, że język tworzą ludzie, którzy go używają przy zachowaniu pewnych zasad, które również z czasem ulegają zmianom. Nie, durnej konserwie ktoś musi ZEZWOLIĆ ODGÓRNIE używać jakiegoś słowa lub formy, bo inaczej dostaje zwarcia w miejscu, w którym normalni ludzie mają mózg.Konserwa musi czuć, ze go ktos trzyma krótko za mordę, bo inaczej traci poczucie bezpieczeństwa.

Stado baranów, które bezrefleksyjnie idzie gdzie im się każe i reaguje agresją na każdy akt nonkonformizmu, bo wolność to jest tylko wtedy jeżeli jest na ICH zasadach.

#bekazprawakow #bekazkonfederacji #wolnosciowcy xDDD #konfederacja = #zamordyzm
  • 122
@jendriu: jak słowo jest ciężkie do wymówienia to nie powinno istnieć i tyle. tak samo te wszystkie "zrobiłx" i inne z koncowka x, super język ewoluuje, jest to naturalne. ale jak coś funkcjonuje jedynie w pisowni to nie powinno w ogóle funkcjonować. synonim słowa szpieg to szpicel, dodać końcówkę żeńską i już jest normalnie brzmiące słowo "szpicelka". problem rozwiązany.
Nie ogarniają, że język się zmienia, słowa powstają, formy się zmieniają.


@jendriu: a w tym przypadku, słowa powracają, bo feminatywów się używało w 2RP. O tyle śmieszne, że konfa i prawaki bronią komunistycznej propagandy, która te feminatywy z języka wykorzeniała
Każego dnia lewica zaskakuje swoimi debilizmami, naprawdę jesteście tam bardzo kreatywni, że codziennie potraficie wymyśleć coś co u normalnych osób wywołuje grymas politowania. Was powinno się w tworkach zamykać
Prawactwo z gwoździem w mózgu od rana ma incydent kałowy bo ktoś użył feminatywu "szpieżka". Nie ogarniają, że język się zmienia, słowa powstają, formy się zmieniają.


@jendriu: Język polski jest językiem zywym i powinien się zmieniać naturalnie dla wygody komunikacji, a nie przez wymysły ideologów. Tacy chcieli zmieniać język za PRL, ale społeczeństwo to odrzuciło. To nie jest naturalne i Twój post jest pełen agresji.
czytałem to, gazeta.pl zdaje się, zaskoczyło mnie to że nie użyli słowa "szpiegini", chciałem zapytać w komentarzach dlaczego ale były zablokowane ¯\(ツ)/¯
@Tymajster: ja się nie czepiam feminiatyw, tylko potworków - chirurżka, szpieżka. I członkini też uważam, że jest #!$%@?, bo powinno być - członek (mężczyzna) i wagina (kobieta) i analogicznie członkini (pani z siusiakiem) i wagin (pan z cipką)
o faktycznie. Ten człowiek ma rację. Jestem debilem.


@Dzia-do-stwo: tak, ale nie dlatego, że ktoś użył żeńskiej wersji, tylko dlatego, że używasz pojęcia nowomowa błędnie.
nowomowa: język władzy i kontrolowanych przez nią środków przekazu w państwach totalitarnych