Wpis z mikrobloga

Prawactwo z gwoździem w mózgu od rana ma incydent kałowy bo ktoś użył feminatywu "szpieżka". Nie ogarniają, że język się zmienia, słowa powstają, formy się zmieniają. Nie ogarniaja, że język tworzą ludzie, którzy go używają przy zachowaniu pewnych zasad, które również z czasem ulegają zmianom. Nie, durnej konserwie ktoś musi ZEZWOLIĆ ODGÓRNIE używać jakiegoś słowa lub formy, bo inaczej dostaje zwarcia w miejscu, w którym normalni ludzie mają mózg.Konserwa musi czuć, ze go ktos trzyma krótko za mordę, bo inaczej traci poczucie bezpieczeństwa.

Stado baranów, które bezrefleksyjnie idzie gdzie im się każe i reaguje agresją na każdy akt nonkonformizmu, bo wolność to jest tylko wtedy jeżeli jest na ICH zasadach.

#bekazprawakow #bekazkonfederacji #wolnosciowcy xDDD #konfederacja = #zamordyzm
  • 122
@mentari: No dokładnie walczyli z feminatywami przecież nie napisałem że było inacze. Ba, walczyli w ogóle z formami osobowymi zwrotami np. obywatelu, do tego jak wchodziłeś do urzędu to pytali: po co przyszło? Trzeba poczekać itd. Natomiast to były sztuczne zmiany.
@jendriu: Język się bardziej opisuje, niż tworzy. Nikt sztywno nie ustala zasad, stąd zazwyczaj opisywane jest to jak ludzie faktycznie mówią. Zajmują się tym leksykografowie. Czasami zdarzają się reformy ale dotyczy to raczej ortografii i zaręczam, że "szpieżka" wynikiem takiej reformy nie jest. Nikt siłą języka nie zmieni, jeśli słowo się nie przyjmie.
@jendriu: Oczywiście. Sam używam i nie mogę wybaczyć komuchom wypierania ich z języka, bo przez tyle lat wreszcie niektóre przestały brzmieć naturalnie i nie jest to coś co przywrócisz z dnia na dzień. Po prostu ta konkretna forma brzmi słabo i wątpię, że się przyjmie. Nawet można czasem uzłyszeć jak starsi ludzie mówią np. magisterka.
@jendriu Pewnie ze opinia. Cały temat jest subiektywny i dopiero za kilka lat się dowiemy, czy to weszło do powszechnego użycia czy nie. Ale najlepiej się nie emocjonować za bardzo. Chciałbym móc powiedzieć, że się myliłem bez wstydu za agresywne i irracjonalne zachowanie w tak błahej sprawie.
@Dzia-do-stwo: mówisz pani nauczyciel czy nauczycielka? Mówisz pani kierownik czy kierowniczka? Mówisz beforek, afterek, adidasy, komp, lajk, fotka? Czy operujesz w mowie potocznej językiem. XIX wieku? Zanim jakieś słowo wejdzie do słownika z mowy potocznej to już jest dawno niemodne