Wpis z mikrobloga

Sporo się na czytałem o bezpieczeństwie i anonimowości w sieci ale nadal nie wiem jak być najbardziej anonimowym. W grę wchodzi osobny komputer, na nim czysty Windows i podpinanie do niego jakoś pendrive z bezpiecznym systemem który nie ma opcji wykrycia IP, adresu MAC. Co polecacie i dlaczego? Jak być najbardziej anonimowym? Dodam, że musi być polskie IP, aby móc korzystać z gmail, poczty WP lub innych podobnych, nie darknetowskich email.

#darknet #tor #bezpieczenstwo #anonimowosc #linux #tails
  • 41
  • Odpowiedz
@mcwrap: technicznie to nie wiem, ale pewnie mają na to ogromne środki. W codziennym życiu byłoby trudno o anonimowość. Zbyt upierdliwe, a nie mając specjalistycznej wiedzy to JUŻ popełniłeś jakieś błędy, niektóre widoczne gołym okiem. O Tailsie i TOR-ach zapomnij: zerowa prędkość transmisji danych (a na mobilnym internecie jeszcze gorzej), blokowanie wszelkich skryptów, captchy, a wiele stron w ogóle blokuje taki ruch, żaden gmail czy wp nie zadziała. xD
  • Odpowiedz
do tego te sklepy stoją bardzo długi czas, nie widzę opcji wpadki. Najpierw musiałby wpaść cały sklep który pewnie sprzedaje tego od cholery od lat i nadal działa.


@mcwrap honeypot ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Karty SIM sam sobie kup za stacji w Czechach. Ja tak robię ( ͡° ͜ʖ ͡°)

A jak nie chcesz SIM, to wystarczy stary laptop - przeznaczony tylko do
  • Odpowiedz
@mcwrap: skoro karta sim w drodze, to już się zdeanonimizowales kupujac ją (zapewne) z konta, na ktore sie uprzednio zarejestrowales, i pewnie zaplaciles za nią jeszcze pieniazkami ze swojego konta bankowego
  • Odpowiedz
  • 0
@blackbird: tor + monero
@COVID-21 mam whonix + na nim windowsa, skonfigurowane tak że z każej przeglądarki łapie mi TOR (a sam TOR BROWSER nie działa... bo jest chyba tor over tor, nie wiem jak to się nazywa i nie łączy się). Udało mi sie załączyć na tym VPN. Czy teraz, nawet jakby jakoś VPN został "złamany", ktoś natrafi i tak na TOR przez którego nie przejdzie, a ja
  • Odpowiedz
@mcwrap:

Czy teraz, nawet jakby jakoś VPN został "złamany", ktoś natrafi i tak na TOR

Tak.

Pytam, czy teraz moge korzystać np. z gmaila nie martwiąc sie o zablokowanie
  • Odpowiedz
  • 0
@COVID-21: więc teoretycznie teraz nikt nie jest w stanie dojść do tego skąd i jak coś kupiłem i czy to w ogóle kupiłem? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
jakie jest ryzyko złamania tego co robiłem w sieci/co kupiłem (nie licząc wpadki przy odbiorze).
Teraz tylko może ktoś zobaczyć, że byłem w sieci TOR, ale za cholere nie da się zobaczyć co tam robiłem?
I czym w takim
  • Odpowiedz
teoretycznie teraz nikt nie jest w stanie dojść do tego skąd i


To nie takie zero jedynkowe, można bezpiecznie powiedzieć że używając tora znacząco podniosłeś poziom swojego bezpieczeństwa w sieci. Ale TOR to nie wszystko i sam tor nie zapewni Ci bezkarności, poczytaj sobie chociażby jak wpadł Ross Ulbricht.

ale za cholere nie da się zobaczyć co tam robiłem


Da
  • Odpowiedz
  • 0
@COVID-21: zapytam Ciebie, skoro jesteś w temacie :-D
Co z Session? Czy używanie go na moim własnym telefonie zapewnia mi anonimowość chociaż taką, jak whonix na wirtualce, czy to bujda? Oraz, czy jest ktoś w stanie jakoś odczytać tam wysyłane przez mnie wiadomości i nawet jeżeli dostanie sie do mojego urządzenia jest w stanie odczytać usunięte (automatycznie) tam wiadomości?
  • Odpowiedz
@mcwrap:

Session

Nie używałem, nie interesowałem się.

Czy używanie go na moim własnym telefonie zapewnia mi anonimowość chociaż taką, jak whonix na wirtualce, czy
  • Odpowiedz
@mcwrap: nie chce mi się całego czytać, przeczytałem pobieżnie ale moment w którym odrzucasz TORa na rzecz jakiegoś polskiego IP i zabaw z jakimś internetem przez smartphone to moment gdzie robisz błąd. Zależy czy zależy Ci na zabawie w anonima bo nie wiem nie chcesz pokazywać swojego IP w korpo czy na poważnie chcesz być anonimowy jak atakujący haker. Jeżeli to drugie to wyrzuć z głowy windowsa bo nie nadaje
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@rtp_diov nie porzucam vpn dla tora, robię host > tor > VPN(aby wyglądać jak zwykły użytkownik) >internet. Do tego zamiast korzystać tego z domu, korzystam na mieście (bez kamer) z internetu z telefonu (HotSpot), który jest nowy a karta SIM jest na słupa. Urządzeniom nie ufam, ale ktoś łamiąc wszystkie zabezpieczenia (tor, VPN, wirtualna maszyna z Whonix) trafi co najwyżej w pola na jakiejś wsi gdzie używałem laptopa i telefonu.
Mylę
  • Odpowiedz
  • 0
@terry-a-davis: nie mogę tylko dojść do tego jak korzystać z Tor Browser na whonix windows (finalnie chcę zainstalować windows whonix na qubes os). Masz taką wiedzę? Musiałbym korzystać na hoście z Tor Browser, a na windows whonix tylko clearner, ale jaki to ma sens i jakie w tym bezpieczeństwo?
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@rtp_diov już obszedlem logowanie w tor browser.
W czym bezpieczniejszy jest Qubes OS i na nim Whonix a na nim Windows i VPN od windows-whonix-windows whonix? kazdy mi to poleca ale nie wiadomo czemu
  • Odpowiedz
@mcwrap: nie czytaj tych bzdur co Ci tu wypisują.... Robię z przerwami w branży IPS około 20 lat. Od tp sa, orange, vectra ... i więksi gracze. NIE ma czegoś takiego jak anonimowość w sieci. Gdyby tak było to przestępst na tym tle było by co nie miara. Bez wchodzenia w detale technologii dotarcia do klienta:.... każde użądzenie typu komputer a w nim karta sieciowa podlega procesowi certyfikacji aby być
  • Odpowiedz