Wpis z mikrobloga

Sporo się na czytałem o bezpieczeństwie i anonimowości w sieci ale nadal nie wiem jak być najbardziej anonimowym. W grę wchodzi osobny komputer, na nim czysty Windows i podpinanie do niego jakoś pendrive z bezpiecznym systemem który nie ma opcji wykrycia IP, adresu MAC. Co polecacie i dlaczego? Jak być najbardziej anonimowym? Dodam, że musi być polskie IP, aby móc korzystać z gmail, poczty WP lub innych podobnych, nie darknetowskich email.

#darknet #tor #bezpieczenstwo #anonimowosc #linux #tails
  • 41
  • Odpowiedz
@mcwrap: nie używaj swojego podstawowego maila do logowania na stronach, nie używaj socjal mediów, uważaj na uprawnienia appek na tele, nie wpisuj nic osobistego do internetu, najlepiej udzielaj się jak najmniej. Linux na pewno zbiera mniej danych niz microsoft, usugi internetowe najlepiej na slupa np LTE Sim na kogos, VPN nie jest zadnym zabezpieczeniem ale na pewno pokomplikuje przypisanie jakis informacji do twojej osoby. itd.
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@programista15cm karta SIM w drodze, zakładam aby nigdy jej nie wkładać do mojego telefonu? trapphone - ok, ale czy wystarczy zwykły telefon czy bez jakichś funkcji? musi działać na nim session (czy to nie potrzebne - aplikacja dobrze mnie ukryje na moim telefonie?)
Do tego jak dobrze zabezpieczyć telefon? na komputer zarzuciłem vera scrypt, a na telefon jest takie coś?
jak najlepiej się ukryć korzystając z gmaila?
  • Odpowiedz
@mcwrap: niestety nie jestem specjalistą i ci nie pomogę. Generalnie adres MAC można sobie zmieniać na windowsie jak i na Linuxie.
W każdym bądź razie musisz się jeszcze wiele nauczyć.
Szukaj artykułów na temat anonimowości w sieci, na YouTube też znajdziesz poradniki. Najlepiej po angielsku
  • Odpowiedz
karta SIM w drodze, zakładam aby nigdy jej nie wkładać do mojego telefonu? trapphone - ok, ale czy wystarczy zwykły telefon czy bez jakichś funkcji? musi działać na nim session (czy to nie potrzebne - aplikacja dobrze mnie ukryje na moim telefonie?)


@mcwrap: ale po chuy mialbys brudna karte wkladac do zwyklego telefonu? Trapphone z LTE ewentualnie na nim zainstaluj VPN jak musisz.

Do tego zastanow sie nad triangulacja
  • Odpowiedz
via Android
  • 1
@programista15cm masz rację, chodziło mi bardziej o: czy połączony telefon z internetem = widać adres MAC urządzenia i jestem spalony z miejsca?

do tego, czy są telefony bez modułu GPS gdzie włączę internet + udostępnianie danych dla laptopa który będzie ciągnął internet z telefonu, aby nie trzeba siedzieć pod miejscem z publicznym wifi gdzie prawie zawsze są kamery?
  • Odpowiedz
@mcwrap: co za różnica czy widać MAC? Co za różnica czy telefon ma (triagulacje) GPS, skoro mogą zrobić triagulacje LTE, którego przecież nie wyłączysz. Myślisz w ogóle? Jesteś w stanie wyobrazić sobie wszystkie klocki i ułożyć w głowie kolejność? Jak nie do daj sobie spokój z tematem
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@programista15cm jest na jednej stronce z RC z plusa do kupienia, aktywowana podobno :-) do tego jakiś chłop się ogłasza na jakimś forum Wrocławia, zakupie i wytestuje czy to scam. Jak nie - znajdę żula i go wyśle do sklepu.
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@programista15cm na paczkomat przez VPN, a teraz z tego numeru zamówię nowa partie z innej strony więc powinny być w miarę bezpiecznie - czyż nie? chyba nie widzę opcji bezpieczniejszej, nie mam jak zamówić od żula spod sklepu simki, a innej opcji nie widzę.
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
do tego te sklepy stoją bardzo długi czas, nie widzę opcji wpadki. Najpierw musiałby wpaść cały sklep który pewnie sprzedaje tego od cholery od lat i nadal działa.
  • Odpowiedz