Wpis z mikrobloga

Ostateczny dowód na upadek debaty publicznej w Polsce to jest to co się dzieje wokół Konfederacji. Konfederacja daje jakieś tam pomysły, chociażby bon zdrowotny. Już pal sześć czy to są dobre czy źle propozycje, ale nasza służba zdrowia i jej obecny stan nie jest za dobry i zamiast taki pomysł byc triggerem, do tego jak ta służba zdrowia powinna wyglądać, jakie zmiany powinny byc poczynione największe partie zaczynają ten pomysł #!$%@?ć od góry do dołu, milcząc nad tym jak służba zdrowia powinna wyglądać. #konfederacja #neuropa #4konserwy #sluzbazdrowia #polityka
  • 47
to naukowcy musza sie streszczac, bo na takiej konfie jest sporo ludzi, a sala nie jest wynajeta na tydzien tylko z reguly 2-3 dni.


@niezdiagnozowany: no i to samo jest z politykami, nawet jak zrobią dużą konwencję raz na rok czy rzadziej to masz kilkuset polityków którzy chcą się pokazać i czasu kilka godzin. w tv w ogóle jeszcze krócej, 30 sekund na wypowiedź i następny, rzadziej dłuższa forma w postaci
@enron:

ale jakie pomysły? Bo jedyne rozwiązanie problemu to więcej kasy i dzięki temu więcej lekarzy


No nie wiem, np: likwiadacja NFZ i wprowadzenie kas chorych? Nie ja jestem politykiem czy ekspertem od zdrowia publicznego. Po prostu nie podoba mi sie obecna debata publiczna, ktora nic nie wnosi.

@stan-tookie-1

politycy odpowiadają na zapotrzebowania wyborców, jakby była bardzo duża grupa która chce poważnej wymiany poglądów to by takie organizowali i fundacje typu
ale jakie pomysły? Bo jedyne rozwiązanie problemu to więcej kasy i dzięki temu więcej lekarzy


No nie wiem, np: likwiadacja NFZ i wprowadzenie kas chorych? Nie ja jestem politykiem czy ekspertem od zdrowia publicznego. Po prostu nie podoba mi sie obecna debata publiczna, ktora nic nie wnosi.


@niezdiagnozowany: zamiast bawić się w budowanie struktur od nowa chyba lepiej zreformować obecne? Co nie zmienia faktu, że braku kasy to nie wyeliminuje
@enron: w jaki sposob chcesz zreformowac obecne struktury? Tak szczerze?

@mayek

Ostateczny dowód na upadek umysłowy wyborców konfy, to głosowanie na typa który uważa że lepiej się leczyć u "baby" niż u lekarza.


Grubo grubo. Tak rozwiazalismy problem realnego braku dostepnosci do lekarza specjalisty. Grautuluje.
Tak rozwiazalismy problem realnego braku dostepnosci do lekarza specjalisty.


@niezdiagnozowany: jeden problem rozwiązaliście stworzeniem drugiego, wcale nie rozwiązując pierwszego ( ͡° ͜ʖ ͡°) brzmi jak konfa, taka idealna z brakiem logiki, się za to z chłopskim rozumiem
no to moze zacznijmy wymagac od politykow, a nie godzimy sie na takie cos co nam serwuja?


@niezdiagnozowany: z jednej strony tak, ale z drugiej strony to się nie chce. Już ludzie mają wystarczająco zadań w swoim życiu, żeby jeszcze się angażować w politykę. z minusów to nawet jak Ty pójdziesz w te stronę to i tak nic nie da bo reszta nie i wyjdzie ze sienamęczysz i będziesz w tym
@rzuf22:

więc skoro to podajesz jako wasze rozwiązanie to ja je krytykuje również jako wasze rozwiązanie, nie jakieś rozwiązanie


ale jakie nasze, czyje i czego dotyczy to rozwiazanie?

@stan-tookie-1

z jednej strony tak, ale z drugiej strony to się nie chce. Już ludzie mają wystarczająco zadań w swoim życiu, żeby jeszcze się angażować w politykę. z minusów to nawet jak Ty pójdziesz w te stronę to i tak nic nie da
@niezdiagnozowany dyskusja z konfiarzami to by był dopiero upadek debaty, ich trzeba dojeżdżać dla samego dojeżdżania by przypadkiem to absolutne zło nie wychyliło głowy za daleko po za kanał.
@Njal:

dyskusja z konfiarzami to by był dopiero upadek debaty, ich trzeba dojeżdżać dla samego dojeżdżania by przypadkiem to absolutne zło nie wychyliło głowy za daleko po za kanał.


I taka filozofia zbudowano Konfederacji poparcie wahajace się od 10 do 15%. Gratuluje.
@niezdiagnozowany Ciekawie jest też z Hołownią. Nie znam zbyt dokładnie jego programu i nie planuję na niego głosować ale to co się dzieje pod jego adresem to przechodzi ludzkie pojęcie. Ludzie go nazywają agentem Kaczyńskiego, jak zrobi jakaś niefortunną minę w stosunku do kogoś kto wobec niego używa epitetów to poblicysci całe dnie walkuja temat że jest bucem i nie ma szacunku do wyborców. Publicysci, fanatycy, trolle urabiają społeczeństwo 24/7 i nie