Wpis z mikrobloga

Jak ja gniję z tych wszystkich "ekspertów biznesowych", którzy wieszczą, że od Nowego Roku, gdy płaca minimalna będzie wynosić 4242 zł brutto (około 3200 netto), to specjalistom nie będzie chciało się pracować, bo będą zarabiali niewiele więcej. No więc pytam, który specjalista zarabia niewiele więcej od 3200 netto? Specjalista do spraw sprzedaży T-shirtów za 30 zł w taniej sieciówce? XD

Bo na pewno nie specjaliści w IT czy marketingu albo inżynierowie. Oni od dawna zarabiają dużo więcej. Wiem, bo sam pracuję w marketingu w dużej firmie i nikt tam nie pracuje za stawki w okolicach 3200 netto. A to, że ktoś ma w nazwie specjalista ds. sprzedaży kubków firmy X nie oznacza, że jest rzeczywiście specjalistą na rynku pracy. Jak ktoś mając dobre studia oraz dobry zawód byłby usatysfakcjonowany pensją 3200 netto to wielkie XD

Natomiast ból dupy naszych biznesmenów bezcenny, bo trzeba zacząć płacić pracownikowi pensję, która pozwala na normalne przeżycie od 1 do 1 i opłacenie rachunków. A nie posiadać niewolnika, który pomimo ciężkiej pracy nie jest w stanie opłacić rachunków, kupić dziecku nowego ubrania do szkoły i musi przeliczać każdy grosz, żeby przeżyć. Kurła 20 lat temu to było, pracownik za 5 zł/h na czarno, 12-godzinny-system pracy w świątek, piątek czy niedziela, lewacka unia nie narzucała jakiś wymogów dziwnych. A Janusze i tak narzekały na wysokie koszty prowadzenia firmy ( ͡° ͜ʖ ͡°) ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#pracbaza #gownowpis #bekazjanuszy #januszebiznesu
  • 29
@GrafikaUltraHaDe: widzę że kolega po wyższej socjalistycznej szkole ekonomii.
Bogaty podwyzszy ceny swoich produktów, zapłaci księgowemu żeby znalazł lukę prawną i nadal kupi tyle samo sera co kiedyś. Biedny nie ma takich możliwości i będzie musiał kupować mniej sera niż kiedyś. Weź też pod uwagę że biedny człowiek w skali roku więcej wyda właśnie na jedzenie niż na meble i kwotowo na podwyzce 20% droższe meble vs 2% droższy ser straci
@Lambo994 nie będą mieli normalnego życia od 1 do pierwszego, będą mieli to samo co teraz, bo ceny wzrosną. Stracą na tym wszyscy, najbardziej specjaliści i januszex, bo im ceny, opłaty wzrosną bez pensji.
Marketing co wuja się zna XD
@kfpwa Czyli idąc liberalną szkołą ekonomii najlepiej biedni mają w Chinach, bo tam nie ma kodeksu pracy, stawki minimalnej, płatnych urlopów 8h czasu pracy i dzięki temu towary są bardzo tanie. Ciekaw jestem ile za swoją pensję kupi przeciętny Chińczyk albo Hindus, a ile Niemiec albo Szwed żyjący w okrutnym socjalizmie ( ͡° ʖ̯ ͡°)
@moj_wykopowy_login Dlatego pensje nauczycieli, urzędników, ratowników powinny być podniesione. Tylko jak ktoś chce to zrobić to zaraz motłoch drze japy, że z naszych podatków pensje mają "darmozjady". A najgłośniej krzyczący takie teksty darmozjad nie bierze pod uwagę, że np. ja jako lepiej zarabiający oddaje większą część pensji niż on, żeby jego purchlak mógł mieć za darmo szkołę, a babka mogła zawracać dupę 30-wizytą u lekarza w miesiącu
@Lambo994: dzięki tej liberalnej szkole ekonomii przeciętny chińczyk może kupić sobie 58 razy więcej produktów niż w 1980r. Dla porównania Niemiec lub Szwed może kupić 5 razy więcej niż 40 lat temu.