Wpis z mikrobloga

Hejka,
Jest tutaj ktos obeznany z inwestowaniem kasy? Nie chodzi mi o to żebym samemu miał poznać tajniki inwestowania, nie mam aktualnie na to czasu ani ochoty. Chciałbym dopytać jakie mam opcje żeby co miesiąc odkładać powiedzmy na początek po 500zl pod kątem emerytury lub dalszej przyszłości kiedy moglbym potrzebować tej uzbieranej kasy itp. Czyli jednym słowem nastawiam się na długoterminowe inwestowanie jakąś kwotą (10lat minimum).
Może macie jakieś sprawdzone tfi które mają dobre warunki i nie zdzierają jakoś bardzo przy zyskach?
Każda propozycja, podpowiedź mile widziana ???? #inwestycje #tfi #pieniadze
  • 5
  • Odpowiedz
Nie chodzi mi o to żebym samemu miał poznać tajniki inwestowania, nie mam aktualnie na to czasu ani ochoty. Chciałbym dopytać jakie mam opcje


@knascik: Jak nie chcesz poświęcać czasu na zrozumienie w co inwestujesz i jakie ryzyko ponosisz, to pozostają Ci właściwie 2 opcje - lokaty lub obligacje skarbowe. Na tym przynajmniej nie stracisz nominalnie.

Może macie jakieś sprawdzone tfi które mają dobre warunki i nie zdzierają jakoś bardzo przy
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@Asceus kurcze, no właśnie tego przy tfi się bałem. Miałem nadzieję że jednak są na rynku tez takie, które prowizje biorą tylko jak jest zysk. Wówczas byłoby to dla mnie logiczne że 'usluga' będzie wykonywana że starannoscią.
Dzięki za pojasnienie. W takim razie jak wdrożę się w aktualny projekt na tyle że nie będzie to wymagało aż tak dużego nakładu pracy jak teraz to spróbuję poczytać i zorientować się przynajmniej w podstawach
  • Odpowiedz
@knascik: włącz kanał inwestomat.eu na YT czy blog o tej samej nazwie i tam się dowiesz np. o ETFach.

A jeżeli nie masz nawet odrobiny czasu wolnego na ogarnięcie takich rzeczy to obligacje skarbowe EDO jest najbezpieczniejszym "nobrainerem" jaki jest.
  • Odpowiedz
@knascik: Marcin iwuc finansowa forteca.
Da Tobie solidne podstawy i zrozumienie jak inwestować na emeryturę, jak robić przy pomocy tego optymalizacje podatkowe oraz jakie są relatywnie bezpieczne instrumenty. Np wspominane edo.
  • Odpowiedz