Wpis z mikrobloga

✨️ Obserwuj #mirkoanonim
Mireczki, pomóżcie.
#finanse #inwestowanie #inwestycje #oszczednosci #oszczedzanie #gielda #nieruchomosci

Mam 160 tys eur netto w różnych aktywach
75000 mieszkanie
-25000 kredyt
10000 giełda w Polsce
10000 giełda nie w Polsce
10000 gotówka
80000 konta oszczędnościowe nie w Polsce (1-3%)
Co miesiąc odkładam 2000 eur, na koniec obecnego kontraktu (2026) dostanę premię 80000-90000 eur.

Kiedyś próbowałem się bawić w jakieś inwestycje, ale tylko traciłem pieniądze (-15000 eur...). Wszystko co mam pochodzi z pracy, a nie z inwestycji. Z jednej strony nie mam już chęci do zbyt dużego ryzyka, z drugiej 50 urodziny się zbliżają, a ja nie czuję się stabilnie finansowo. Myślałem nad jakimiś ETF, może inwestycje w nieruchomości (fundusze itp, nie zakup i zarządzanie nimi), ale im starszy się robię, tym bardziej się boję.
Myślałem, by wziąć pieniadze z kont oszczędnosćiowych, wymienić na PLN i kupić rózne obligacje: 3-10 lat.

Jakieś inne pomysły?

PS. Za mało mam, by mieć konsultanta private banking, stąd pytanie na vikop.ru



· Akcje: Odpowiedz anonimowo · Więcej szczegółów
· Zaakceptował: grap32
· Autor wpisu pozostał anonimowy dzięki Mirko Anonim

  • 22
@mirko_anonim: niskokosztowy ETF na S&P 500 w dolarach, opcjonalnie możesz pomyśleć o obligacjach korporacyjnych renomowanych firm, ale tutaj też można wpaść na minę. Poza tym brakuje podstawowych informacji, czyli tego jakie masz wydatki, sytuację prywatną, nieruchomości, plany dotyczące pracy, płacy dotyczące emerytury, itp.
@behawiorystyka_paczelokow_w_saunie: ty już nie pijesz.

@mirko_anonim szukanie porady na tym bajzlu, no anon prośba.

Zakładam dla własnej godności i rozumu wypopka, że to trollin, ale odpowiem jakby to nie był trolling. Zakladam że jesteś w Polsce, masz normalnie opłacony ZUS (czyli ie masz za gówniane 1,2 peelenów przeżyć kilku dekad) a mieszkanie masz do mieszkania. Interesuje ciebie życie w Polsce, czyli kurs EURPLN to bardiej kwestia kiedy przewalutować, a nie jakaś
ja jutro jadę na konie na sluzewiec coś postawić ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@Panicz888: Czyżby ta osobowśc byku nie wiedziała co to są "konie" na giełdzie?

Dla niewtajemniczonych - kolega panitz to kolejna inkarnacja trolla, który regularnie nawiedza tag, zależnie od fazy dwubiegunówki #!$%@? mu w różny sposób, swego czasu np. upierał się że w żargonie inwestycyjnycm kontrakty nazywa się "koniami".
@pogromca_krasnali: ale przecież przegrywie totalny sam się pytałeś jak mi poszło wczorajsze puszczanie koni po pijaku to ci odpowiedziałem a gdybym czuł potrzebę wklejenia screena to bym ją zrealizowal a tak nie jest. Idź juz spać bo zawiść cie zniszczy
przecież przegrywie totalny sam się pytałeś jak mi poszło wczorajsze puszczanie koni po pijaku


@Panicz888: To było pytanie retoryczne...

gdybym czuł potrzebę wklejenia screena to bym ją zrealizowal


@Panicz888: meanwhile:

Wkleję screena przy okazji jak usiade do kompa


eh, żebyś ty kiedy wkleił tego screena, a nie się tylko odgrażasz i odgrażasz TS_X9.