Wpis z mikrobloga

Jestem w szoku, że tacy ludzie mają prawo jazdy i jeszcze bezczelnie śmią twierdzić, że nawet jak jedziesz swoim pasem i nie masz znaku A-7 to obowiązuje zasada prawej ręki. Pewnie taki chłop na autostradzie też się wbija przed #!$%@?ące lewym pasem samochody, bo zasada prawej ręki. Ja #!$%@? co za łeb XD I jeszcze #!$%@? tymi znakami zapytania i wykrzyknikami jakby to coś miało zmienić XD

https://www.youtube.com/shorts/pSA67L32IF8

#prawojazdy #ruchdrogowy #przepisy #motoryzacja #polskiedrogi #stopcham #stopchampl #droga #prawo #prawooruchudrogowym #piraci #piracidrogowi #prawojazdyzchipsow
danoneek - Jestem w szoku, że tacy ludzie mają prawo jazdy i jeszcze bezczelnie śmią ...

źródło: debil

Pobierz
danoneek - Jestem w szoku, że tacy ludzie mają prawo jazdy i jeszcze bezczelnie śmią ...
  • 7
@danoneek żółte linie są, ale nie ma znaku pionowego żadnego czy źle widzę?

ogólnie to nie podoba mi się jazda nagrywającego i reakcja szofera bmw
  • 0
@Bad_Wolf: wiesz jak nie kwestionuje tego czy to jest oczywiste czy też nie. Bo myślę, że 90% kierujących z nas miała by problem. Linie ledwo widoczne, brakło oznakowania pionowego które by tutaj pomogło, bo te linie są kiepskie. Na screenie zaznaczyłem Ci na żółto jak idzie tor jazdy kamerkowicza i czarowną strzałką te linie które ledwo widać ;)

@pozmu No nie ma, a bardzo by ten znak pomógł bo linie ledwo
danoneek - @Bad_Wolf: wiesz jak nie kwestionuje tego czy to jest oczywiste czy też ni...

źródło: IMG_8650

Pobierz
@danoneek: Oooo szukałem tego filmiku jak ostatnio zatrzymałem sie przy policji.

Mysle ze dobrze opisałem sytuacje z tego co widze. Policjant stanowczo stwierdził, że żółte linie są nadrzędne i wcale nie musi być znaku pionowego określającego dokładna organizacje ruchu, jak to postulował jeden Mirek.

Ja sie z tym w pełni zgadzam, ale zauważam że ten prawy pas powinien sie kończyć w bardziej oczywisty sposób, bo jest to bardzo nieintuicyjne. Przeciez ta
@danoneek: i o te linie się rozchodzi bo jak nagle się urywają i nie ma ich i z dwóch pasów robi się jeden to nagrywający wymusza pierwszeństwo na BMW, jak linia domyka w jakiś sposób prawy pas to jedzie po swoim i to problem bmw.
Ale na pewno #!$%@? jest oznaczenie drogi.
  • 0
@cwlmod: Tak dokładnie Policjant ma rację z tym oznakowaniem pionowym. Wystarczy oznakowanie poziome :)

Taka ciekawostka... Lata temu jak zdawałem prawko ktoś zapytał się instruktora czy musi być oznakowanie pionowe i poziome? Na co instruktor odpowiedział (co do dnia dzisiejszego pamiętam i utkwiło mi to w głowie).

"A jak masz przejście dla pieszych i śnieg zasypie i nie widać linii to nie przepuścisz pieszego bo nie ma linii? Przecież masz znak
@danoneek: Dokładnie. Ostatecznie to bmw przekroczyłoby linie oddzielającą pasy i tutaj dyskusja się kończy. Nawet jesli założymy że wymagane są znaki pionowe i organizacja się nie zmienia to według jakich zasad bmw miało miec pierwszeństwo.

Niektórym to jednak ciężko wytłumaczyć.

Ostatnio tamtędy przejeżdżałem ale w druga strone i też się jedzie dziwnym zygzakiem. Organizacja ruchu tam leży