Wpis z mikrobloga

Mam pytanie do wyborców #konfederacja czemu za czasów czarnych niewolników, mimo że pracodawca był zwolniony z płacenia podatków i innych lewackich gówien dla pracownika, to nie płacił im należycie?

@sandal: Z tego samego powodu, dla którego socjalistyczny rząd w PRLu płacił ludziom kartkami na chleb, zamiast dawać należyte wynagrodzenie. Bo nie musiał, bo byli niewolnikami i nie mieli wyboru.
Nie wiem po co pytasz w szczególności wyborców Konfederacji, zasadę popytu i
@digitalalchemist:

odpowiadam, za czasów czarnych niewolników jak sam ich nazwałeś (cholerny rasisto) te osoby nie miały pracodawcy a właściciela co robi pewna różnice


Dlaczego nazywasz mnie rasistą skoro napisałem o czarnych niewolnikach (a byli czarni)?

Dodam, że za czasów białych niewolników było tak samo.


Czyli jeśli zniesiemy wszystkie tfu lewackie prawa robola to miłujący przedsiębiorcy będą nas traktować uczciwie?
@ibilon:

Nie wiem po co pytasz w szczególności wyborców Konfederacji, zasadę popytu i podaży może tobie wytłumaczyć każdy z choć odrobiną szarych komórek, a nie tylko korwiniści.


To wytłumacz proszę.
@tellet:

"byle na chleb starczało" do "bez m4 w centrum to nie prawo do życia"

W nich już zwątpiłem z argumentacją, zbyt są zindoktrynowani, w konfiarzach widzę światełko w tunelu oraz - jeszcze - jakiś sens dialogu.
@sandal:

Dlaczego nazywasz mnie rasistą skoro napisałem o czarnych niewolnikach (a byli czarni)?


Bo jak napisałeś o niewolnictwie to od razu przypisałeś rasę pomimo tego, że niewolnictwo związane z czarnoskórymi to tylko jeden z wielu przykładów. Takie określenia mogą utrwalać stereotyp czarny = niewolnik ( ͡° ͜ʖ ͡°) Tak na serio to był żart, ale mam nadzieje, ze wybrnąłem ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@sandal nie jestem za konfederacja ale przyklad z dupy xd bo byli niewolnikami? nie niewolnikom wtedy zylo sie dobrze i bylo stac na wszystko rownie dobrze mozesz spytac czemu teraz koniom na polu sie nie placi po prostu wtedy uwazano niewolnikow za nizej niz ludzi
@digitalalchemist:

Moim zdaniem zarówno skrajnie prawicowe pomysly (deregulacja rynku, full kapitalizm) jak i skrajnie lewicowe (dodatkowe wymagania prawne, koszty na rożnego rodzaju dodatki dla pracowników, certyfikaty itp) będą powodowały, ze beda zyskiwały duże firmy a traciły mniejsze, coraz trudniej bedzie konkurować z większymi od siebie a to spowoduje, że z perspektywy pracownika w danym sektorze bedzie coraz trudniej zmienić prace, zeby poprawić sobie życie tym samym zmierzamy do modelu „duża fabryka
@niko444:

rownie dobrze mozesz spytac czemu teraz koniom na polu sie nie placi po prostu wtedy uwazano niewolnikow za nizej niz ludzi


Nie wszędzie koniom żyje się dobrze, ale w większości tak, w tej mniejszości pewnie temu bo Janusz rolnictwa ma te zwierzęta jako sprzęt - czyli, mają mu przynosić zysk, jak nie to batem, a jak stare to do rzeźni - i oczywiście ma do tego prawo. Bo koń nie
zależy, o "czyich" niewolników pytasz bo każda kultura miała inne podejście do tego tematu


O murzynów


@sandal: niewolnicy to byli praktycznie zawsze murzyni z afryki, pytam bardziej o to w czyjej kulturze byli niewolnikami
I nie można wyzyskiwać robola przez tfu lewackie regulacje.


@sandal: W Łodzi skąd pochodzę np. niewyzyskiwanie robola zostało osiągnięte nie przez lewackie regulacje ale przez liczenie wydajności i kosztów szkolenia nowego pracownika, fabrykanci policzyli, że gdy skróci się czas pracy to wzrasta produktywność, a pracownik z doświadczeniem bardzo sprawnie obsługuje swoje maszyny i obchodzi się ze stanowiskiem pracy, toteż powstały jedne z pierwszych przyzakładowych szpitali.

To wszystko osiągnięto nie z dobroci