Wpis z mikrobloga

  • 130
@sandal: zaraz ci powiedzą, że to byli przecież niewolnicy bla bla ale białym też nikt nie płacił należycie. Każdemu wybrocy konfy polecam przeczytać Germinal Zoli XD
  • Odpowiedz
@sandal: No cóż - słyszałem kiedyś taki argument, że w Afryce mieliby gorzej ( ͡° ͜ʖ ͡°) A tak mieli szanse trafić do cywilizacji
  • Odpowiedz
  • 7
@500minus: No ale, nie musiał płacić podatków i nie było lewackich związków zawodowych, murzyny mogli sobie adwokata wynająć za złe traktowanie, gdzie wady?
  • Odpowiedz
@sandal: skończ szkołe, idź do pracy lub otwórz własną firmę w tym kraju to może zrozumiesz o co chodzi z "lewackim główne" bo jak narazie widać że za młody jesteś by to zrozumieć
  • Odpowiedz
  • 2
@SuperZenek: ja skończyłem studia "niewolnictwa" więc uważam że nie masz kompetencji aby wypowiadać się w tym temacie.
A tak na poważnie, fajnie ze juz mnie określiłeś, ani nie jestem młody, mam firmę w lewacki kraju, co dalej?
  • Odpowiedz
@sandal: Było dokładnie tak samo jak za czasów białych niewolników( ͡° ͜ʖ ͡°). Cofnij się jeszcze do czasów starożytnego Egiptu może tam znajdziesz kolejne "argumenty" xD
  • Odpowiedz
@sandal: to w takim razie powinieneś wiedzieć o co chodzi z lewackimi daninami i wiesz jaki jest koszt dla pracodawcy jeśli da pracownikowi powiedzmy 3,5k netto, prawda ?
  • Odpowiedz
@zwei: a co bys chcial aby napisali? cos co bedzie nielogiczne? wiadomo, ze jezeli jestes czyims niewolnikiem to poza zarciem i dachem nad glowa nie musisz mu nic dawac - o ile masz dobra ochrone , ktora nie pozwala nikomu uciec. A gdyby nie byli niewolnikami to by mogli sobie spokojnie isc na inna plantacje gdzie by mu zaplacili wiecej.
  • Odpowiedz
A gdyby nie byli niewolnikami to by mogli sobie spokojnie isc na inna plantacje gdzie by mu zaplacili wiecej.


@anakhin: I dlatego w kapitalistycznej Anglii kasa była tak dobra, że już dzieciaki wolnych ludzi były wysyłane/sprzedawane na kominiarzy, żeby pracująca rodzina mogła się utrzymać? xD
  • Odpowiedz
@sandal: Bo dla nich to nie byli ludzie. Traktowali ich na równi z trzodą.
Co do konfy i niewidzialnej ręki wolnego rynku co to zawsze podzieli się zyskiem z pracownikiem tylko ten zły rząd dusi pana janusza podatkami, to tylko bajania dziadka Korwina dla grzecznych kuców pelikanów.
  • Odpowiedz
@anakhin: dlatego napisałem, że biali wolni ludzie też byli #!$%@? przez dziki kapitalizm. Zresztą nadal są, ale nie aż tak
  • Odpowiedz