Wpis z mikrobloga

Miraski - klima do odbieranego mieszkania z pierwotnego:
1. 51m i 3 pokoje + w salonie okna francuskie, czyli prawie od sufitu do ziemi południowy-zachód/wschód (prawy dolny róg to południe) , czy tak ustawione klima ~3,5kW to najlepsze rozwiązanie? Wrzuciłem byle jaki aneks kuchenny i TV + kanapa dla poglądu, podobno trochę schłodzi też te 2 oddzielne pokoje
2. Kiedy to kupować - już po wakacjach będzie "po sezonie" i będzie taniej? Ktoś ma jakieś doświadczenia? Remont będzie dopiero na jesieni/późniejszej jesieni i wtedy by to można montować od razu
3. Gree GWH12AGB-K6 to dobry wybór? Czytałem też o firmie AUX. To Gree można chyba mieć komplet za ~2k brutto + załatwić jakiś montaż?

4. Widziałem ostatnio promki na Pepperze w MediaExpert typu 3k brutto i w tym podstawowy montaż. Opłaca się to? Pic rel pokazuje wymiary, jakie chyba będzie trzeba wziąć pod uwagę przy montażu tego cudeńka. (w komentarzu regulamin, więc chyba da radę)
5. Ile kosztuje ~średnio montaż w takiej wersji? Może jakiś Mirek tutaj instaluje w #warszawa , bo coś czuję, że lepiej kupić na rynku komplet klimy i znaleźć instalatora
6. Chyba nie ma sensu robić listw natynkowych, na etapie deweloperskiego to chyba najlepiej zacząć od montażu klimy i zrobić wszystko w korytku w ścianie?? Lepiej wybrać drogę czarną czy niebieską - na dworze? (przewiert do pokoju zamiast ciągnięcia w salonie dobry zamysł + postawienie w tym miejscu na balkonie?)

#klimatyzacja #polskiedomy #mieszkanie #remontujzwykopem #mieszkaniedeweloperskie #mediaexpert
obywatel_gov - Miraski - klima do odbieranego mieszkania z pierwotnego:
1. 51m i 3 po...

źródło: klimatyzacja

Pobierz
  • 7
@obywatel_gov: Ja bym wybrał niebieską. Zrobić to na jesieni. Brać instalatora który będzie to serwisował i lepiej żeby to on wybrał coś konkretnego. 4k zł z instalacją to najniższa cena, w stolicy pewnie z 5k.
Na pewno schłodzi całe mieszkanie tylko to będzie dłużej trwało. W pokojach będzie o 1-2 stopnie więcej.

"w MediaExpert typu 3k brutto" tylko ile trzeba zapłacić potem za serwis? W moich stronach najtaniej jest to 200
@obywatel_gov: 1. Przy tylu komnatach chyba brałbym multisplita, bo o ile salon z aneksem ładnie schłodzi, o tyle pozostałe pomieszczenia może być gorzej - wiem, bo mam identyczny układ mieszkania, minus ten "master bedroom" i w tej mniejszej sypialni jak mamy wylot jak na obrazku w salonie to muszą być wyższe obroty np. w nocy, żeby spać.
2. Raczej im szybciej tym lepiej, teraz też jest dobry czas, bo de facto
Ja bym zrobil nad drzwiami do łazienki.
Skropliny bruzdą do kanalizacji.
Rury bruzdą w podłodze.

Nie ma szans że zrobisz to za 4k
Tymbardziej w media.
Robota powinna być 2etapowa.
Najpierw rury, przed gładziami i malowaniem.
Na koniec remontu lub po, montaż jednostek.

Absolutnie nie kupuj sam klimy, bez wcześniejszego znalezienia instalatora.
Malo kto się podejmuje montażu od nieznanych dystrybutorów.
A jak kupisz w necie... to instalator kupi też w podobnej cenie