Wpis z mikrobloga

Mircy, jak wygląda proces uzyskania księgi wieczystej / odpisu podczas zakupu mieszkania od dewelopera?

Podłoże tego pytania jest takie, że kupiliśmy z żoną mieszkanie w kredo jakieś dwa lata temu, a obecnie zaszła potrzeba odkopania niektórych dokumentów. W tych, które znalazłem bez problemu mam np zawiadomienie z sadu o wpisie / wykreśleniu z KW, ale na górze jak byk jest napisane, że Niniejsze zawiadomienie nie jest odpisem KW.

No i rozkminiam teraz, czy taki odpis tak czy siak powinien do mnie trafić i gdzieś go posialiśmy, czy to dostaje z oryginału notariusz, czy to w ogóle pozostaje w sądzie i odpis jest do wzięcia dopiero kiedy zachodzi taka potrzeba?

Problem może brzmi głupio, ale trochę mnie pili z tymi odpisami i zastanawiam się, czy coś przeoczyliśmy czy trzeba wnioskować osobno / jechać do wydziału / działać jakoś inaczej?

Z góry dzięki ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#kredythipoteczny #mieszkaniedeweloperskie #mieszkanie #notariusz #ksiegiwieczyste
  • 7
  • Odpowiedz
  • 0
@GOHAN: mam nadzieję, że teraz będzie bardziej zrozumiale i dzięki temu szanowny użytkownik będzie mógł dodać wartościowy komentarz, rozwiewający moje wątpliwości ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
  • 0
@Wychwalany: ja to nawet przed chwilą zrobiłem na tej stronie z elektronicznymi KW, tylko zastanawia mnie po pierwsze, czy my coś przeoczyliśmy i powinniśmy to mieć na papierze, czy o coś nie dopytaliśmy na tamtym etapie; no i czy taki odpis można uzyskać z tej strony, bo przypuszczam, że jeśli kolejny bank potrzebowałby takiego odpisu, to pdf wyciągnięty z tej strony to nie będzie dla nich takie całkowicie wiarygodne źródło
  • Odpowiedz