Wpis z mikrobloga

Dwóch kolesi nie może mieć dzieci i tak ma być.


@_gabriel: Może je wychować - pytam ponownie - jakie masz racjonalne powody, by być przeciwko adopcji, czy wychowywaniu biologicznego dziecka (pochodzacego z poprzedniego zwiazku) z osoba tej samej plci?

Trochę kwadratowe myślenie w sumie ale to wynika z wiary a nie z nauki.


Kompletnie irracjonalne myślenie, antyludzkie, dyskryminujące.
@_gabriel: tranzycja płci u dzieci to odwracalne działania mające na celu leczyć dysmorfię płciową która jest niebezpieczną chorobą (popatrz na statystki samobójstw)
To jest terapia taka sama jak na depresję czy inne zanurzenia natury psychicznej.
Jeśli chodzi o adopcje przez gejów, jaki masz z tym problem ?
@ziumbalapl:

jakie masz racjonalne powody, by być przeciwko adopcji, czy wychowywaniu biologicznego dziecka (pochodzacego z poprzedniego zwiazku) z osoba tej samej plci?

Szczerze mówiąc nie miałem nigdy nic przeciwko dopóki się nie nawróciłem. To kwestia mojej wiary, nie logiki. Widziałem w NL dwie lesbijki z dzieckiem i wyglądali normalnie, ale to nowe zjawisko, mało zbadane i nie wiadomo jak to wpływa na rozwój dziecka.
nie wiadomo jak to wpływa na rozwój dziecka


@_gabriel: No właśnie wiadomo, dziesiątki badań potwierdza to, że nie ma negatywnego wpływu.
https://whatweknow.inequality.cornell.edu/topics/lgbt-equality/what-does-the-scholarly-research-say-about-the-wellbeing-of-children-with-gay-or-lesbian-parents/

Istnieje jednak konsensus naukowy, że dzieci par jednopłciowych rozwijają się tak samo dobrze jak dzieci par heteroseksualnych. Nie wykazano, żeby orientacja seksualna lub tożsamość płciowa rodziców miały negatywny wpływ na rozwój dzieci. Przekonanie, że dzieci potrzebują zarówno matki, jak i ojca, nie znajduje potwierdzenia w badaniach naukowych. Wyniki niektórych
@ziumbalapl:
Ja znam z autopsji własne badania, wychowywałem się z wycofanym ojcem i jestem mocno zaburzony. Bez wyjątku, dziecko bez jednego rodzica jest zaburzone, a poznałem wiele osób. Co do twojego badania, no cóż, wygląda na to że jakiś tam sens ma. Nie mam powodu żeby cię wyzywać od lewaków czy kogoś innego mimo że sam jestem centroprawicowy. Badanie, to badanie. Jestem przeciwny głównie ze względu na moją religię.
Ja znam z autopsji własne badania


@_gabriel: Nie podałeś żadnych badań, a Twoje doświadczenia to dowody anegdotyczne, nic nie warte - kilka przypadków nie oznacza reguły. Bliżej prawdy są badania, bo prowadzi się je na wielkich grupach i pod obserwacją specjalistów.

Bez wyjątku, dziecko bez jednego rodzica jest zaburzone


Ale nie mówimy o wychowywaniu przez jedną osobę, tylko parę jednopłciową.

Co do twojego badania, no cóż, wygląda na to że jakiś
@xdTM: No poczytałem i posprawdzałem. I jedynymi którzy twierdzą, że blokery są bezpieczne i odwracalne to strony promujące tranzycje i środowisko lgbt. A na przykład takie towarzystwo pediatrów w Niemczech jest zupełnie innego zdania. Chyba jednak zaufam lekarzom z cywilizowanego kraju, niż tęczowym randomom z wykopu.
@_gabriel: porównujesz posiadanie jednego heteroseksualnego rodzica z posiadaniem dwóch homoseksualnych?
Jaki to ma sens xD
Tak, posiadanie jednego rodzica daje gorsze wyniki niż posiadanie dwóch xD
@xdTM: Tak tak, atakowanie źródła, spodziewałem się tego. Akurat forsal jest portalem ekonomicznym niezwiązanym z waszymi prawicowo-lewicowymi politycznymi gierkami. Myślę że FDA i niemieccy pediatrzy wiedzą trochę więcej o blokerach od Ciebie i Tobie podobnym. Doskonale wiem, że choćbym podał 100 badań to i tak byś nie uwierzył, bo Ty już ustaliłeś prawdę i żadne fakty jej nie zmienią.