Wpis z mikrobloga

Siema

Chłop sprzedający mieszkanie bojaźliwy mocno jest i chcę się zabezpieczyć na wypadek gdybym nie złożył wniosku o wypłatę kredytu, a mimo wszystko będę już wtedy właścicielem nieruchomości ( ͡° ͜ʖ ͡°)

No i jak można to zrobić, bo wpadł mu nawet pomysł, że to on złoży ten wniosek, a ja tylko podpisze XD

Czy można zrobić na to pełnomocnictwo?

Czy zostaje tylko prosto od notario do banku złożyć papier?

No sra się chłop niesamowicie,

Pozdrawiam

#nieruchomosci #kredythipoteczny #kredyt2procent #ekonomia #pytanie #kiciochpyta #pcc #podatki #notariusz
  • 17
@SowaZ: no te siódemki to jest max co można zrobić jak się sprzedaje kredyciarzowi. Chyba, że znalazłby się bank, który wypłaci kasę do depozytu notarialnego, ale raczej nikt na taki interes nie pojdzie.

Ewentualnie możecie wpisać jakieś cuda do KW i potem po wypłacie kredytu usunąć, ale nie wiem czy bank jak zobaczy jakieś dziwne rzeczy wpisane to zgodzi się wypłacić kasę. I koło się zamyka ( ͡° ͜ʖ
@SowaZ: jak nie wypłacisz hajsu to nie jesteś właścicielem bo umowa jest nieskuteczna.
Przecież klucze ci wydaje po zaksięgowaniu przelewu, chłop jakiś #!$%@? xD
jak nie wypłacisz hajsu to nie jesteś właścicielem bo umowa jest nieskuteczna.


@xdTM: Oczywiście, że będzie włascicielem mieszkania. To czy zapłaci, po podpisaniu umowy, nie ma już nic do rzeczy.
Co więcej nie można w umowie sprzedaży zawrzeć warunku, że mieszkanie przejdzie na własnośc kupującego dopiero po zapłacie.
KC art. 157. §1. Własność nieruchomości nie może być przeniesiona pod warunkiem ani z zastrzeżeniem terminu.
  • 0
@marcpol: Nie, dopiero piszemy warunki do umowy przedwstępnej, jest zadatek, płatności będą opisane.

@majkel88 Niestety nie ma banku który na to pójdzie, ale nie oszukujemy się, takie escrow było by mega bezpieczne. Do kw można wpisywać wszystko, ale nie przeszkodzi mi to w używaniu mieszkania ( ͡° ͜ʖ ͡°) a to chodzi by zabezpieczyć wypłatę kredytu

@xdTM I tutaj się mylisz, akt w łapie i tyle wystarczy,
@xdTM: nie jest to prawda. W momencie podpisania aktu już staje się właścicielem. Nawet jak kupujący ostatecznie nie zapłaci to aktu notarialnego się nie cofnie i co najwyżej będzie egzekucja komornicza z jego całego majątku (w tym z kupionej nieruchomości).
@SowaZ pierwszy raz słyszę o pomyślę na pełnomocnictwo na uruchomienie kredytu. teoretycznie się da, ale jakbyś chciał być sprytny to i tak mógłbyś to powstrzymać, na przykład rozwiązując umowę kredytu tuż przed podpisaniem. to co ewentualnie mogłoby zabezpieczać jakoś sprzedającego to niewygasające pełnomocnictwo do przeprowadzania transakcji zwrotnej, w sytuacji w której nie dostanie pieniędzy w określonym terminie plus zapisy o wydaniu nieruchomości dopiero po tym czasie. słyszałem o takich rozwiązaniach, bo rzeczywiście
@SowaZ nie słyszałem o takiej praktyce, ale umowa przedwstępna w formie aktu notarialnego i wpisem roszczenia z tytułu umowy przedwstępnej do księgi wieczystej plus zapłata całości kasy tytułem zadatku mogłyby stanowić dla sprzedającego większe zabezpieczenie, ale na to raczej nie pójdzie Bank.
@marcpol: Nie, dopiero piszemy warunki do umowy przedwstępnej, jest zadatek, płatności będą opisane.


@SowaZ: Poza 777 nie istnieją tutaj dobre zabezpieczenia. Można rozważać duży zadatek, poręczenie innej osoby lub hipotekę na innej nieruchomości. Gdybyś miał gotówkę to można to też rozwiązać depozytem notarialnym.

@SowaZ nie słyszałem o takiej praktyce, ale umowa przedwstępna w formie aktu notarialnego i wpisem roszczenia z tytułu umowy przedwstępnej do księgi wieczystej plus zapłata całości kasy