Wpis z mikrobloga

Cześć, czy ktoś już może jest w mocniej w temacie, albo już po otrzymaniu kredytu 2%? W, którym banku najbardziej opłaca się brać? Czy lepiej 35 lat i nadpłaty odkładać na lokatę, czy 25 lat?
Singiel, myślałem o kredycie 400k na 25-35 lat. Co z pozostałą kwotą jeżeli na przykład kupię mieszkanie za 370k? Mogę 30k przeznaczyć na jakieś dodatkowe wyposażenie mieszkania? Mogę dla siebie zostawić?
#kredyt2procent
#kredythipoteczny
#kredyt
#mieszkanie
  • 4
Cześć, czy ktoś już może jest w mocniej w temacie, albo już po otrzymaniu kredytu 2%? W, którym banku najbardziej opłaca się brać? Czy lepiej 35 lat i nadpłaty odkładać na lokatę, czy 25 lat?


@G123: Jedne z ciekawszych ofert to PKO BP z prowizją 0,5% i ubezpieczeniem na życie i Pekao SA bez prowizji.

Co z pozostałą kwotą jeżeli na przykład kupię mieszkanie za 370k


@G123: Pozostała kwota nie
@G123: Najbardziej opłaca się na 35lat i nadpłaty w inwestycje / lokaty / etc. Niestety mało banków ma taka opcję. Co do reszty z kredytu to nie wiem, jakiś remont mi świta, ale wtedy będziesz musiał go zrobić.
@G123 w normalnym kredycie hipotecznym jak brałeś z rynku pierwotnego i miałeś jeszcze zdolność to mogłeś podpiąć pod hipotekę dodatkową transzę na wykończenie. Ja np wziąłem 270k na hipotekę i 100k na wykończenie. Teoretycznie jest to na rzeczy stałe typu kuchnia, meble na wymiar, ale np babka w mBank nie wymagała żadnych faktur, a koleś na kontrolę nie przyjechał.
Mi akurat zabrakło, ale znajomej zostało 60k (większość zrobiła sama), za 15k zrobiła