Wpis z mikrobloga

Niemcom bardzo dobrze idzie niezależność energetyczna. W zeszłym roku zarobili 2.8 mld € na eksporcie. W tym od maja już są 700 mln na minusie. Po cenach eksportu widząc, że eksportują w momencie kiedy nikt go za bardzo nie chce (gdy wieje/świeci słońce).
Ciekawe co takiego wydarzyło się pod koniec kwietnia ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#niemcy #prad #gospodarka #pieniadze #energetyka #ekologia
PiotrFr - Niemcom bardzo dobrze idzie niezależność energetyczna. W zeszłym roku zarob...

źródło: IMG_20230801_171629

Pobierz
  • 10
@PiotrFr: No ale przy mocy ośmiu pracujących kiedyś w Niemczech reaktorów wynoszącej około 10,6 GW, mogli oni zmieniać moc o 5,3 GW w ciągu 15 minut przy gradiencie mocy wynoszącym 5% MN na minutę w zakresie do 50% MN. I tak mieliby straty, no choć nie takie.
@PiotrFr: Tak ale i tak mieli miesiące ze stratą. W sumie mi bardziej chodzi, że wielu miejscach ludzie piszą, że atom rozwiązuje całkowicie problem z nadprodukcją z odnawialnych. To zobaczymy jak u nas atom rozwiąże jak jeszcze wiatraki będą stawiać na morzu ( ͡º ͜ʖ͡º) Tak tylko sobie piszę w sumie.
@PiotrFr No w to przemyślane to trochę wątpię przy obecnej klasie politycznej. ( ͡º ͜ʖ͡º)

Sam nie wiem jak u mnie będzie z opłacalnością foto przy dynamicznie zmiennych cenach w przyszłym roku.