Wpis z mikrobloga

@WIodzimierz: Nie, nie mozna, to troche jakbys sie pytal czy mozna sie nauczyc czytac i pisac w wieku 32 lat, w teorii mozna ale predzej po prostu nie dasz rady albo zostaniesz wtornym analfabeta. Jesli nie znasz zadnego innego jezyka obcego jak masz poznac kolejny, skoro pewnie z jezykiem ojczystym tez masz problem.
Typowe znam angielski, duzo rozumiem, uczylem sie w szkole (a kto sie nie uczyl od 20-30 lat?) ale
@lord_xenu: Straszne sa te komentarze, w kraju w ktorym ludzie masowo preferuja filmy z dubbingiem czy nawet lektorem, maja awersje do czytania ksiazek czy nawet napisow w filmach, serialach grach. Tak jak napisales, dzieciaki duzo szybciej chlona wiedze, maja jeszcze elastycznosc jesli chodzi o nauke jakies fonetyki (czego przykladem jest na przyklad japonski akcent, japonczycy pomijajac patologiczne podejscie do nauki jezykow obcych niektorych dzwiekow po prostu nie maja), dlatego pierwszego jezyka
@WIodzimierz: Polecam PREPLY. Możesz tam znaleźć native speaker za 20 zl za godzinę. Jako lokalizację wybierz RPA, tam język angielski jako język ojczysty i akcent zbliżony do amerykańskiego.

Jak chcesz mogę Ci podesłać link afiliacyjny - ja i ty dostaniemy zniżkę ( ͡º ͜ʖ͡º)
@WIodzimierz: moja różowa była w twojej sytuacji w wieku 29 lat. Coś tam rozumiała ale musiałem jej robić napisy do seriali żeby rozumiała ocb. Dzisiaj tj. w wieku 35 lat swobodnie rozmawia z native'ami bez jakichś szczególnych problemów ( ͡° ͜ʖ ͡°) Pewnie że się da, po prostu trzeba być zmotywowanym i systematycznym.