Wpis z mikrobloga

Potrzebuje pomocy może ktoś miał już taki problem.
Opel Astra J 2018r Sedan 1.4t + LPG przebieg 61tys.

Od jakiegoś czasu przy mocniejszym wciśnięciu gazu auto potrafi szarpać/krztusić się. Bez różnicy czy na benzynie czy na gazie. Normalnie przy powolnym rozpędzaniu się rzadko kiedy jest to wyczuwalne. Auto serwisowane zawsze na czas. Ale wczoraj przy jeździe na ekspresówce i próbie wyprzedzania, zaczęło szarpać trochę mocniej i zapaliła się na 10 sekund żółta kontrola silnika (dokładnie to migała) i zgasła.

#pytanie #pytaniedoeksperta #motoryzacja #mechanikasamochodowa #opel #astra #samochody
Dumle007 - Potrzebuje pomocy może ktoś miał już taki problem.
Opel Astra J 2018r Seda...

źródło: IMG_20230730_194140

Pobierz
  • 10
  • Odpowiedz
@Dumle007 pierwsze to odczyt błędów, pomimo, że check się nie świeci to ślad w sterowniku pozostał, po drugie to też obstawiam cewke/świece, ewentualnie nieszczelność dolotu lub sonda lambdy
  • Odpowiedz
dzięki za odpowiedź, no komputerem to mi znajomy sprawdzi dopiero w niedzielę. Dobrze wiedzieć że błąd będzie nadal widoczny.


@Dumle007: tak na przyszłość: kup sobie ELM327 za 2 dolary od chińczyka, kup Torque Pro na Androida i sobie błędy ECU (i tylko ECU) odczytywał możesz samemu, bez komputera, Techa2 czy opcoma. Nawet nie zliczę w ilu autach to mnie ratowało, czy pomagało w diagnostyce i ile na tym oszczędziłem kasy

Może
  • Odpowiedz
  • 0
W sumie to czasem przy jeździe w korku wciśnięciu gazu, albo odpuszczeniu go całkowicie auto też potrafi tak szarpnąć/bujnąć
  • Odpowiedz
@Dumle007 nie wiem jak w J ale w H można odczytać błędy wciskając jednocześnie gaz i hamulec i na wciśniętych pedałach kluczyk przekręcić na zapłon. nie odpalać tylko na zapłon
w miejscu przebiegu pojawi się kod błędu jezeli występuje
  • Odpowiedz
@Dumle007: poza świecami czy cewkami sprawdziłbym egr.. to w sumie możesz zrobić od ręki, odłącz od niego wtyczkę i jak nie szarpie tzn że to jest przyczyną.
  • Odpowiedz