Wpis z mikrobloga

Lubuskie nie istnieje xD

Serio, pomyślcie nad tym. Kiedy pytacie się kogoś nieznanego skąd pochodzi, to czy kiedykolwiek otrzymaliście odpowiedź „mieszkam w lubuskiem”? No właśnie.

Z resztą co tam się w ogóle ma znajdować? No bo warmińsko-mazurskie ma jeziora, zachodniopomorskie ma paprykarz, nawet ta dziura jaką jest opolskie słynie z jakiegoś festiwalu muzycznego dla Grażyn. Nie potrafię wymienić ani jednej rzeczy charakterystycznej dla lubuskiego. To województwo nawet nazwy własnej nie ma, bo musiało ją splagiatować od lubelskiego tylko coś zmienili żeby się facetka nie połapała. Lubuskie to fikcja.

#polska #lubuskie
  • 66
@wojtoon Stock i Żołądkowa mają wiodący produkt w postaci czystej wódki; popularne i często nnp wybierane na weselach. Nawet nie wiem czy są stoicki smakowe, są żołądkowe ale to jest jakiś margines ich portfolio.
Lubelska nie ma swojej czystej wódki - a jeśli jest, to nikt jej nie zna, nawet ja, człowiek pochodzący z głębokiego wschodu.
No i jakie to ma znaczenie gdzie to produkują? Liczy się brand, nazwa. Nie mam pojęcia
@Lohengrin

Czyli jak zacznę przelewać płyn do spryskiwaczy do butelek i nazwę "#!$%@? w kosmos" to będzie świetna reklama i świetny produkt bo ma fajną nazwę...a że nie jest produkowane na księżycu tylko w starej oczyszczalni ścieków pod Radomiem to nie ma znaczenia.
@wojtoon No możesz sobie to rozlewać, ale każdy to ebdzie miec w dupie.
Serio musze tłumaczyć takie rzeczy? Jezusie.
Może kiedyś Żywiec, Zwierzyniec czy Łomża faktycznie powstawalo i było rozlewane w tylko tych miastach. Ale biznes się rozwinął i teraz jedno z drugim nie musi miec nic wspólnego. I nie ma.
Możesz sobie nawet rozlewać srake i nazwać to Radom Pils, ale każdy będzie miał to w #!$%@?.
@placebo_: winobranie zielona góra, stal Gorzów, geopark babina łuk mużakowa, bunkry Międzyrzecz MRU, park narodowy ujście warty, Woodstock Kostrzyn nad Odrą, rekordy ciepła w Słubicach afery w szpitalu ( ͡° ͜ʖ ͡°) jezioro Ośno lubuskie, jezioro Łagów zloty maluchów filmowe lato, jezus w Świebodzinie, most graniczny z frankfurtem, , ,
Przemytnicy dilerzy afery złodzieje ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Ogólnie tu mieszkam i nie
@placebo_: powiem więcej, województwo nazywa się lubuskie a znajdź na mapie Polski miasto Lubusz. Nie ma takiego! Za to jest u Niemców, co to ma w ogóle być, nazywać województwo od miasta, które nie leży w tym województwie, a nawet w tym kraju ;)
@Lohengrin

Podsumujmy

1. W województwie lubelskim powstają tylko #!$%@? alkohole takie jak stock czy żołądkowa, które niestety nie mają nazwy województwa na butelce więc są #!$%@? co należało udowodnić
2. Województwo lubuskie jest znane z "ginu lubuskiego", który nie jest ani pełnoprawnym ginem, ani nie jest produkowany w województwie lubuskim, ani tym bardziej nie ma z tym województwem nic wspólnego. Na szczęście ma w nazwie województwo co dodaje mu prestiżu i czyni
@wojtoon nie chce mi się odnosić do każdego sarkastycznego punktu bo jestem na telefonie. Generalnie trochę poleciałeś.
Tychy to akurst za kojarzone z Tyskie, dość znana marka piwa w naszym kraju.
Nie oceniam tego jak dobrym ginem jest gin lubuski, nie znam się - ale jest on dostępny w większości marketów w Polsce i jest często wybierany.
Lubelskie w kwestiach alkoholowych raczej jest znane z marki Perla.
Skąd pomysł że Stock ma