Wpis z mikrobloga

Korzysta ktoś z funduszy inwestycyjnych z PKO, albo jakichś innych? Jaki jest poziom ryzyka takich funduszy? Założyłem ostatnio żeby spełniać warunki pod lokatę i włożyłem tam ze 2k dzisiaj widzę że w miesiąc zarobiły niecałe 50zł. Więc w sumie lokatę przebija, chociaż wiem że są różne to ten zwrot też jest raczej różny. Wiem że nawet na bananie aktualnie jestem w stanie wykręcić dużo lepsze wyniki ale nie mam teraz specjalnie czasu i po obecnych wzrostach wolę się wycofać z zyskami, niż obgryzać paznokcie z nerwów czy jeszcze urośnie czy już spadnie. Trochę nie podoba mi się że nigdzie nie ma składników tych funduszy, dlatego pytam czy ktoś z tego korzysta i czy jest sens wrzucić na to jakieś większe kwoty?
#inwestowanie #gielda
  • 16
  • Odpowiedz
@Szemiques: Tych funduszy masz tam chyba koło dwudziestu i każdy inwestuje w coś innego więc wszystko zależy. Ja mam od nich fundusz obligacji długoterminowych - zakładam, że inflacja i stopy procentowe będą spadać. Jeśli tak będzie - dobrze zarobię.
Jak szukasz tylko stabilizacji to kup sobie może obligacje EDO po prostu? Zarobisz wartość inflacji+1,25%
  • Odpowiedz
@Szemiques: Nie ma sensu bo mają bardzo duże opłaty i sam zrobisz to dużo lepiej, jeżeli poswiecisz trochę czasu żeby zgłębić temat :) na inwestomat.eu masz wszystko.
Fundusze to tak, jakbyś płacił chłopu co miesiąc za wiązanie butów, mimo że sam możesz się nauczyć w 30minut
  • Odpowiedz
@Frwrd05: w jaki sposób można stworzyć samemu taki fundusz typu PKO Obligacji Długoterminowych (Parasolowy FIO)? jest gdzieś rozpisany skład takiego funduszu + wagi? zakładam, że chodzi o obligacje skarbowe te notowane na giełdzie?
  • Odpowiedz
- zakładam, że inflacja i stopy procentowe będą spadać. Jeśli tak będzie - dobrze zarobię.


@robertx: Czy moglbyś pokrótce wyjaśnić czemu obligacje długoterminowe + spadek stópek => duze zyski? Byłbym bardzo wdzięczny
  • Odpowiedz
@Firel: Łap zdjęcie z Finansowej Fortecy Iwucia, super książka i polecam każdemu.

Generalnie tak w skrócie chodzi o to, że jak ryzyko bankructwa emitenta, jego płynność finansowa, czas, inflacja i stopa referencyjna będą rosły to obligacje będą tańsze. Jak z kolei będą spadać - obligacje siłą rzeczy będą droższe.

Fundusz inwestujący w obligacje długoterminowe wydaje się - i jak pokazuje wykres jest dobrym pomysłem, pytanie na ile jest to już wycenione
robertx - @Firel: Łap zdjęcie z Finansowej Fortecy Iwucia, super książka i polecam ka...

źródło: IMG_3319

Pobierz
  • Odpowiedz