Wpis z mikrobloga

#auto #leasing
Mirasy, powiedzmy, że chce kupić auto do 100k. Opłaca mi się leasing jeśli mam gotówkę? Bo można odliczyć połowę vatu, prawda? To przy wykupie auta jeśli zapłacę jakiś procent więcej to mi praktycznie wyjdzie to samo jak zakup auta prywatnie, prawda? No paliwa nie wrzucę w koszty, to zrobi trochę różnicy ale na samej cenie auta nie jestem pewny czy opłaca się brać leasing czy kupić prywatnie
  • 4
  • Odpowiedz
@93michu93: @Reinspired Nie napisałeś jak rozliczasz PIT. Ale generalnie przewagą leasingu nad gotówką jest kwestia tego co się dzieje po leasingu/amortyzacji auta.
1. Umowa leasingu kończy się fakturą "wykupu" (sprzedaży auta) po określonej z góry cenie - to wyjątek kiedy sprzedaż auto nie musi odbywać się po wartości rynkowej. Co zrobisz z tą FV to już Twoja sprawa - możesz ją rozliczyć, czyli tym samym wprowadzić auto do DG,
  • Odpowiedz
@93michu93: stałem teraz przed podobnym dylematem. Jestem na ryczałcie, korzysci z leasingu żadne. Leasing nigdy nie jest na 0% ( u mniej najtaniej wychodził 104,85%. Wybrałem kredyt 60/40 0% bo jak 0% to dlaczego by nie, inaczej brałbym za gotówkę. 50% vatu za paliwo/czesci/akcesoria możesz odliczać bez wprowadzenia samochodu do działalności. Nie wiem jak się rozliczasz ale jeśli ryczałt to i tak nie zaliczysz kosztów. Leasing na ryczałcie mając gotówke
  • Odpowiedz