Wpis z mikrobloga

✨️ Obserwuj #mirkoanonim
W styczniu 2018 dostałem swoją pierwszą wypłatę w dorosłej pracy na UoP ~2k PLN, w lipcu 2023 dostałem ~11k PLN. W tym czasie zmieniałem pracę 4 razy i jakoś tak chuop idzie powoli do przodu w tym życiu zawodowym. W 2026 powinienem spłacić kredyt hipoteczny za mieszkanie 60m2 w mieście obok miasta wojewódzkiego, nie mam samochodu, bo nie potrzebuję. Wiem, że wielu wykopków ma więcej na b2b itp itd ale #chwalesie bo sobie na to zapracowałem i jestem z siebie dumny

#programista15k (brutto i w sumie to BI developer, więc niżej niż tester w hierarchii) #gownowpis #zarobki



· Akcje: Odpowiedz anonimowo · Więcej szczegółów
· Zaakceptował: RamtamtamSi
· Autor wpisu pozostał anonimowy dzięki Mirko Anonim

  • 16
✨️ Autor wpisu (OP): @asdasdce2w dzięki <3

@getwell218 skończyłem kierunek inż na polibudzie, ale pierwszą pracę złapałem w takim januszeksie oglądając wykresy i krzycząc jak coś się spierniczy i w sumie nic się tam specjalnie nie nauczyłem, potem była praca w korpo którą dostałem, bo komunikowałem się po ang (okazało się, ze mają problem ze znalezieniem 40 osób mówiących po ang i w sumie dlatego mnie przyjeli) i tam taki ziomek
Anonim (nie OP): ale problem ze to 7 netto to praktyczni sufit w mojej branzy. dalej to mozna do 8-9 k dojsc moze za 3-5 lat. w tym czasie w it ludzie podwyzsza swoje zarobki o 5-10k.

nie mam pracy zdalnej, praca po 8 godzin, duzo stresu i odpowiedzialnosci.
wolalbym zarabiac te 7k w it siedzac w domu zdalnie

✨️ Autor wpisu (OP): @SebX dzięki <3

Anonim (nie OP): no to chyba jak w każdej branży zostaje zakładać własną działalność żeby było więcej hajsu, ja np wiem że się do tego nie nadaję i nawet głupie b2b mnie trochę przeraża xd ewentualnie przestać czytać wykop, nie oglądać się na innych i robić swoje

Polecasz jakieś dobre kursy? Jakie skille trzeba mieć aby dostać robotę w power bi? Trzeba umieć sqla na dobrym poziomie? W firmie coś tam trochę dłubie w power bi, ale nie wiem czego się konkretnie uczyć żeby kiedyś dostać w tym robotę ( ͡° ʖ̯ ͡°)
✨️ Autor wpisu (OP): @arowsky z kursów to nie bardzo mogę coś polecić, bo jestem samoukiem (yt - crubal, guy in a cube, heavens consulting, how to power bi) a jak już miałem sufit z tym co się sam mogłem nauczyć to szukałem pracy gdzie ktoś mnie może nauczyć. Sam SQL to trochę mało trzeba jeszcze ogarniać trochę modelowanie danych (fakty/wymiary itp). Z SQLa to selecty/groupby/having/joiny tworzenie widoków powinno wystarczyć.

Co
@mirko_anonim: w styczniu 2018 dostałam swoją pierwszą wypłatę 890,99 zł za swoją pierwszą poważną pracę na umowę o gówno, w lipcu 2023 dostałam 2709,99 zł. W tym czasie zmieniałam pracę 4 razy i jakoś baba idzie powoli do przodu w tym życiu zawodowym. W 3068 roku spłaci kredyt na budę dla psa pod wsią powiatową. Wiem, że wielu wykopków ma więcej, ale #chwalesie, bo sobie na to zapracowałam i jestem