Wpis z mikrobloga

#przegryw #programista15k #zalesie #programowanie #informatyka

Kurcze chłop 29 na karku. Studia IT skończone wszystko pięknie. Nawet mówią Pan mgr. Niestety widzę, że to nie był klucz do sukcesu. Nie chcę się żalić. Praca zawsze była nawet lukratywna ale to nie było to. Parę we wsparciu parę na innych stanowiskach w innych firmach. Doświadczenie w pl i zagranicą. Chciałbym się ukierunkować i wejść w temat na dłużej.

Czy możecie powiedzieć w co teraz warto iść jakie technologie są trandy. Jak uczyć się programowania to gdzie i z jakich materiałów.

Dajcie swoje tipy rady co myślicie.
  • 14
@Apex113: Przypomnij sobie co ze studiów wchodziło ci lepiej a co gorzej. Mi dobrze wchodziło programowanie, gorzej algorytmy, jakieś konfiguracje sieci czy administracja unixami najgorzej i w sumie to mam tak samo dzisiaj.

Ogólnie to w czym problem, nie możesz znaleść pracy czy chcesz robić coś bardziej technicznego?
Chciałbym zaczepić się w pracy, w której poszerzę swoją wiedzę gdzie będę mógł w jakiś sposób nazwać pracę rozwojową a nie typowo powtarzalną jak na linii produkcyjnej. Chciałbym zmagać się z pewnego rodzaju problemami, w których będzie trzeba pogłówkować. W moim przypadku programowanie słabo mi wchodziło ponieważ nie wiedziałem do czego mnie to prowadzi co mam w sumie tam robić bo uczyliśmy się składni albo przepisywaliśmy kod egzaminy były na kartkach :D.
@Oskariat: i tak i nie. Jest to swojego rodzaju budowa wielu umiejętności. Poruszam się w wielu tematach biegle i potrafię wiele ciekawych rzeczy. Nawiązałem sporo znajomości poszerzałem wiedzę w wielu dziedzinach. Nie uważam tego czasu za porażkę i za czas stracony. Jednak uważam, że nie ma to wielkiego przełożenia na stronę zawodową. takie 3-5 lat łatwo odrobić w pieniądzach to nie jest nic nieosiągalnego.
@Apex113: Teraz takie czasy, że jakieś obroty na pewno będziesz musiał robić.
Ja już się pogodziłem, że moja praca nie będzie super innowacyjna, czasami jest ciekawiej a czasami robię coś totalnie z czapy.
Zawsze możesz otworzyć swój startup :)

Jak masz znajomości to popytaj bezpośrednio, nikt teraz nie chce przyuczać ludzi bo juniorów jest za dużo, ale po znajomości, może ktoś pomoże.
Czasy prosperity mijają. Tak czy siak na chleb zarobię. Inwestycja w siebie to podstawa ;)
Dzięki wielkie za wasze opinie. Piszcie śmiało wątek będę obserwował.
takie 3-5 lat łatwo odrobić w pieniądzach to nie jest nic nieosiągalnego.


@Apex113: No to korzystaj z tych swietnych znajomosci i umiejetnosci w czym problem? Na razie chyba srednio idzie ci to odrabianie, po 5 latach pracy mialbys teraz 25-30k minimum.

Problem jest w tym, ze przegapiles okres rozwoju branzy, piec lat teraz nie da ci takiego skoku jak 3-5 lat temu. Wiele osob z doswiadczeniem wiekszym niz ty szukajac nowej
@Oskariat: Dziękuję za krytykę i podsumowanie mojej osoby. Nie wiem jak wydedukowałeś, że skorzystam ze znajomości jednak o umiejętnościach dodam, że mam inne takie jak możliwość korzystania z dwóch rąk i nóg i dlatego widzę jakieś światełko w tunelu do dalszej pracy i nauki

Mogłem przegapić ten okres ale to nie znaczy, że jest tak źle aby dalej nie próbować. Po za tym nie oczekuję milionów monet. Celem jest nauka i
@Oskariat: tak znajomości towarzyskie społeczne.
Networking poszedł w odstawkę na rzecz pracy związanej z digital forensic.
Potem już kolejna zmiana pracy i nie wstrzeliłem się wtedy w rynek.

Myślę o powrocie właśnie w te rejony.
zmarnowales 5 lat na studia ktore powinienes przeznaczyc na budowanie kariery, teraz jestes 5 lat do tylu.


@Oskariat: nauka na studiach + praca na wczesnym etapie to marnowanie czasu

kucowanie samemu w domu żeby później błagać na grupkach o pracę to budowanie kariery

xD