Wpis z mikrobloga

No może poza wcześniejszą emerytura ale to się prędzej czy później musi skończyć.


@WielkiPowrut88: a co z wyrokami w sądach rodzinnych? Co z karami mniejszymi karami za te same przestępstwa? Co z kodeksem pracy? Co z parytetami w wygodnych miejscach?
@WielkiPowrut88:
-"mieszkanie za pomówienie"
-niemal zawsze to kobieta otrzymuje prawa do opieki nad dzieckiem, często nastawia dzieci przeciwko ojcu
-wiek emerytalny wcześniejszy dla kobiet o 5 lat, mimo że kobiety żyją statystycznie dłużej w Polsce o 7 lat od mężczyzn
-parytety w zarządach i firmach, gdzie musi być odpowiednia liczba kobiet
-patologie przy rozwodach
-pomówienia o rzekomy gwałt (pozdrawiam Spaceya, nie w Polsce, ale w Polsce jest ta sama patola)
ALE
@malinq ojcowie statystycznie mniej chętnie chca pełnić opiekę na dziećmi. Nie ma tym żadnej rocket science. Kodeks pracy jest dostosowany do fizjologicznych możliwości płci. A co do parytetów to nie wiem o czym mówisz, bo mój pracodawca (jeden z największych w Polsce) w zarządzie nie ma żadnej kobiety.
@B0b0: Masz całkowitą rację, tylko że większość takich spraw to kobieta vs mężczyzna a nie homo facet vs inny homo facet. Ja na jego przykładzie chciałem opisać zjawisko. Spacey padł ofiarą domniemania winy (przypominam że go zcancelowano z House of Cards przed wydaniem wyroku), które jest często, wbrew zasadom stosowane na korzyść oskarżających o gwałt. A jak już wspomniałem, większość takich spraw to kobieta oskarżająca mężczyznę. Teraz toczy się podobna sprawa
ojcowie statystycznie mniej chętnie chca pełnić opiekę na dziećmi.


@WielkiPowrut88: tak. To jakie są te statystyki i ilu statystycznie ojców chce pełnić opiekę nad dzieckiem, ile matek i jak to się ma do warunków które może zapewnić jeden i drugi rodzic. Czekam na statystyki.

Kodeks pracy jest dostosowany do fizjologicznych możliwości płci.


@WielkiPowrut88: to mamy mieć równouprawnienie czy klasyfikowanie po możliwościach fizjologicznych?

A co do parytetów to nie wiem o