Wpis z mikrobloga

@DrFaithless: Jeżdżę Civic IX 1.8, trochę młodszym i w manualu (przebieg bardzo podobny, bo 100k). Na ostatnim tankowaniu mam przejechane obecnie +350km i pokazuje mi komputer 7,8l / 100km w cyklu mieszanym (75%-80% miasto, 20%-25% trasy szybkiego ruchu). Poprzednie odczyty podobne, więc 14,5 to IMO trochę dużo jak na 1.8 Hondy. Jak jeździłem na tankowaniu TYLKO po mieście to chyba nigdy nie przekroczyłem 10l / 11l na 100km.
  • Odpowiedz
@DrFaithless: Oczywiście, że możliwe. Generalnie wszystko też zależy od tego kto jak to auto wcześniej użytkował bo możesz mieć ten sam model ten sam rocznik i mogą być dwa różne spalania. Bo na przykład jedna osoba jeździ normalnie a druga jak czub od świateł do świateł
  • Odpowiedz
@DrFaithless: No tak, zapomniałem. To nie bmw lub audi stare ( ͡° ͜ʖ ͡°) Ok, a inne pytani. Bo to, że na komputerze pisze 14,5 to jedno a jakie są twoje obserwacje spalania w czasie rzeczywistym, że się tak wyrażę?
  • Odpowiedz
@Cztero0404 na razie przejechałem od kupna może 30 km łącznie, wiec ciężko powiedzieć, przed chwila wyzerowalem trasę i pokazuje mi 12 litrów na odcinku 10 KM, a ta babka miała ustawione ponad 5 tys km i średnia 14,5 xd
  • Odpowiedz
@DrFaithless: żartujesz? Zrobiłeś 30km samochodem i mówisz że pali Ci tyle albo tyle xd

Zrób prawidłowy test, zatankuj do pełna, zapali się komornik to znowu zatankuj do pełna i będziesz miał realne spalanie, są strony co to wyliczają np motostat i można sobie prowadzić dziennik. Im więcej wyników tym dokładniejsze.
  • Odpowiedz
@DrFaithless: Przepraszam, ale @r5678 ma w tej sytuacji rację. Jeśli przejechałeś zaledwie 30 km autem o którym piszesz to nie jesteś w stanie tak naprawdę jeszcze praktycznie nic o nim powiedzieć za ta ''babka z dzieckiem'' to też może być mocno naciąganą historią jakich już wiele słyszałem.
  • Odpowiedz