Wpis z mikrobloga

Wstaje rano i widze to. Serio? WSB to NAJGORSZE prywatne uczelnie w kraju dla największych głąbów. Na prawdę medycyna na WSB? Tego wszyscy chcieliście? Dlaczego PiS wszystkiego czego się dotknie to musi zamienić to w gówno. PiS tyle mówi o wstawaniu z kolan i o tym, że chcą żeby polacy wracali do Polski. Wiecie co? Ja zawsze chciałem leczyć w Polsce i zmieniać ten system na lepsze, ale po tym co PiS w 2 lata zrobił z polską medycyną jestem pewien, że po studiach stąd wyjeżdżam. Życie jest za krótkie, żeby marnować je na życie w takim obrzydliwym kraju. Prawdopodobnie Niemcy, bo już całkiem nieźle znam język. Obym tylko zdążył, bo na przykład przez działania PiSu od 2024 polscy lekarze nie będą mogli już ubiegać się o rezydenturę w USA. To samo zaraz może stać się z naszym dyplomem w UE. Będzie nic nie wartym świstkiem.

#medycyna #lekarski #bekazpisu #studia #studbaza
Bipolar- - Wstaje rano i widze to. Serio? WSB to NAJGORSZE prywatne uczelnie w kraju ...

źródło: wsb

Pobierz
  • 19
  • Odpowiedz
@Bipolar- szczerze już wątpię w polską medycynę i uczelnie.
Ostatnio syn trafił do szpitala - podejrzewaliśmy wyrostek, ale zbadali go organoleptycznie i wykluczyli.
Czemu nie USG? Bo w szpitalu w Gryficach w weekendy USG nie ma.
Jakby był wyrostek to transport do Szczecina (120 km).
Zaczęli go leczyć doustnie(wcześniej dając bez sensu wenflon) na wirusa, którego nie potrafili wykryć, bo robią tylko dwa rodzaje testów.
2 dnia pobrali też kał - wyniki
  • Odpowiedz
@Bipolar-: A co jest złego w tym, że uczelnia prywatna dostała akredytację na kierunek medyczny? Jeżeli dostali, a więc mają dostęp do odpowiedniej infrastruktury która sprzyja kształceniu w tym kierunku, jak i zapewne dostęp do odpowiedniej kadry doktorskiej i profesorskiej, zapewne z pobliskich uniwersytetów medycznych i szpitali. Zresztą to i tak nie są studia, na które sobie każdy może pozwolić. Zakładam, że i tak próg przyjęcia będzie wysoki, a samo czesne
  • Odpowiedz
  • 0
Jeżeli dostali, a więc mają dostęp do odpowiedniej infrastruktury która sprzyja kształceniu w tym kierunku, jak i zapewne dostęp do odpowiedniej kadry doktorskiej i profesorskiej, zapewne z pobliskich uniwersytetów medycznych i szpitali.


@Mtsen: Otóż nie, gdyż PiS pare miesięcy temu zniósł jakiekolwiek wymagania dot. infrastruktury oraz kadry naukowej. To właśnie dlatego w ostatnio uczelni z lekarskim wysypało jak grzybów po deszczu.

Tutaj więcej:
https://www.facebook.com/porozumienierezydentow/posts/pfbid0pdmkDG8stikbzLhQWgEz9heMYacvkqwnVUAJUAk7UX6AtaVoexeJcGpYhMtML4jAl
Bipolar- - >Jeżeli dostali, a więc mają dostęp do odpowiedniej infrastruktury która s...

źródło: Screenshot_30

Pobierz
  • Odpowiedz
@Mtsen:
A co jest złego w tym, że uczelnia prywatna dostała akredytację na kierunek medyczny?

Właśnie chodzi o to że żadna z tych nowych uczelni akredytacji od PKA nie dostała. Czarnek za każdym wydaje specjalne zezwolenie żeby ominąć jakiekolwiek wymogi xd
  • Odpowiedz
@Bipolar-: jak to jest ,że jeszcze w innym wpisie wręcz to wychwalałeś? Albo masz faktycznie dwubiegunówkę albo jesteś trollem. Ta uchwała to naplucie w mordę każdemu kto po nocach siedział nad książkami i uczył się by dostać na obsrane studia żeby na koniec i tak skończył z tumanami z ratownictwa czy biotechnologii na kredytach pisiorów xD Z lekarzy zrobili to samo co z inżynierami- niby ambitny tytuł a #!$%@? za najniższą.
  • Odpowiedz
  • 2
@ChinChoppa: juz ci tlumacze. Moje wpisy są tak ambiwalentne ponieważ po prostu z jednej strony boli mnie dupa że nie będzie darmowej kaski z tytułu bycia lekarzem, a z drugiej nienawidze lekarzy i uważam że jest to dno intelektualne a studia jak i sama praca wiekszosci lekarzy są proste i wiekszosc ludzi mzoe byc lekarzem. A wyjątkowo nie lubie tej buty która bije od tego srodowiska i tego ich przekonania że
  • Odpowiedz
  • 0
@OrgStJones: Czyli w sumie to lekarze po mimo mocno związanych systemowo rąk pomogli twojemu synowi i koniec końców doprowadzili go do zdrowia, ale nie przeszkodziło ci to w zjechaniu ich?
  • Odpowiedz
@Bipolar- pomogli tak, że wkluli mi wenflon, który był niepotrzebny, niepotrzebnie trzymano go w szpitalu, skoro nie mieli metod na faktyczną diagnozę i sensowne leczenie.
Podali zwykle leki, które mógłby podać lekarz 1 kontaktu - żałuję, że nie poszedłem zwyczajnie na opiekę nocną i świąteczna.
Jakbyś poprosił mechanika o diagnozę i naprawę samochodu a on by naprawił auto, ale przy okazji wymienił Ci 3 niepotrzebne części to chyba byś nie był zadowolony
  • Odpowiedz
  • 0
@OrgStJones: Założenie wenflonu to jakaś straszna, ogromnie inwazyjna procedura? To wręcz norma, że na SORach zakłada się wenflon. Medycyna nie jest taka prosta jak wam się wszystkim polaczkom oderwanym od pługa wydaje. Co gdyby stan pacjenta nagle się pogorszył i trzeba było szybko podać leki, a wenflonu by nie było? Pierwszy pewnie byś darł morde, ze twojemu gówniakowi nie założyli wenflonu. Co gdyby wypuścili go tego samego dnia do domu, a
  • Odpowiedz
@Bipolar- zesraleś się gościu. Krytykowałem służbę zdrowia, że nie działa USG, że nie można badań zrobić, kiedy teoretycznie są potrzebne.
Mam nadzieje, że przed końcem studiów nauczysz się czytać ze zrozumieniem "bałwanie tępy" zanim czyjemuś "gowniakowi" zrobisz krzywdę.
A szczerze to mam nadzieję, że Cie wywala xD
  • Odpowiedz