Wpis z mikrobloga

powiedzcie mi taką rzecz:
w jaki sposób można uzyskać informację dotyczącą daty zgłoszenia zawiadomienia na policji przez kogoś ale dotyczącego mojej osoby. Ta sprawa jest już dawno nieaktualna, nic z niej nie wynikło bo nie było podstaw, ale potrzebna mi jest dokładnie sama data złożenia zawiadomienia przez tą osobę do innej sprawy toczącej się w sądzie. Na komisariacie pewnie odeślą mnie z kwitkiem? Dodam, że żadną dokumentacją dotyczącą tego zgłoszenia nie dysponuję ze względu na to, że z tej sprawy nic nie wynikło finalnie- nie miała dalszego ciągu po przesłuchaniu.
#policja #kiciochpyta #pytanie #sadowehistorie #prawo #kryminalne
  • 18
@Wiskoler_double: to chodzi o sprawę sprzed 2 lat, gdzieś okolice lipca 2021, i najlepiej jakby na jakimś świstku papieru, coby dla sądu byłoby to wiarygodne. Oni to w jakichś archiwach trzymają po takim czasie, czy jak? Istnieje jakaś oficjalna procedura pozyskania takiej informacji dotyczącej mnie samego podkreślam- zawiadomienia złożonego na mnie, sama data potrzebna. Dyżurny takiej wiedzy przecież nie ma
@aa-aa: jeśli sprawa dotyczyła Ciebie, to jak najbardziej muszą cię poinformować, na Twój wniosek, o dacie złożenia zawiadomienia przeciw twojemu występkowi, na komisariacie, który zgłoszenie otrzymał. Nie masz nr sprawy albo kontaktu do policjanta prowadzącego Twoją sprawę? Musieli na jakiejś podstawie (zeznania, brak dowodów, brak czynu) umorzyć.
@aa-aa poza rasterisem to piszą same bzdury ludzie. taki wniosek do wydziału wykroczen skieruje sad. Tobie nie wydadzą takiego dokumentu bo nie ma podstawy prawnej na to. Co najwyżej na gebe dostaniesz informacje o ile spawa nie trafiła do archiwum. Za 3 lata zostanie zmielona więc masz chwilę zapasu
@Maro88z: właśnie tak myślałem, że "na gębę" mi może powiedzą jak mówisz, a do sądu to wniosek dowodowy o to do biura podawczego. Tylko jak spytać tam dyżurnego, żeby mi to sprawdzili bo nie muszą przecież
@aa-aa To jest albo kilka minut roboty albo kilka godzin, dyzurny tego nie sprawdzi bo nie ma dostępu do rejestru spraw wykroczen, musiałbyś wejść w kontakt z wykroczeniowcem z tej jednostki w której była prowadzona sprawa ale nie wróżę sukcesów. Spróbuj do właściwego rejonowo kpp/kmp złożyć wniosek o taką informację, w najgorszym przypadku uzyskasz info o podstawie prawnej na której Ci jej nie wydadza.
@Maro88z: czyli pozostaje mi poprosić o to dyżurnego i zdać się na łąskę/niełaskę albo jak piszesz ten wniosek, ale to oficjalnie to nie dadzą bo nie ma podstaw prawnych
@aa-aa skoro potrzebujesz do sprawy sądowej a tym nie dysponujesz to wystąp do sądu z wnioskiem aby nakazał nadesłanie takiej informacji/dokumentu przez te jednostkę policji
@Matti92: juz za pośrednictwem biura podawczego poszło bez problemu. Jeszcze aferę na komisariacie wykręciłem, że powiadomienie do mnie nie przyszło odnośnie zawiadomienia złożonoeg w maju i z pomocą dyżurnego- bardzo przytomny facet- udało się znaleźć to zawiadomienie, aferka sięgła samej prokurator rejonowej. A takbym czekał jak ciul niewiadomo na co
także dzisiaj udało się nieźle jechać z tematami()