Wpis z mikrobloga

Z racji że temat ufo jest gorący, chętnie bym sobie wieczorem pochłonął jakieś fajne science-fiction na temat pierwszego kontaktu. Najlepiej film/serial, ale może być i książka/opowiadanie.
Już jeden post o tej treści kiedyś pisałem, ale może teraz ktoś coś nowego dorzuci. Szukam jak najbardziej przyziemnych, eerie, niepokojących rzeczy, nie akcyjniaków.

Królem dla mnie tutaj są Znaki, mam do niego ogromną nostalgię plus idealnie oddaje dla mnie strach przed nieznanym.
Chociaż może i nie idealnie, ale na całej swojej długości, bo idealnie zrobiło to The Vast of Night, którego pierwsze dwa akty są arcydziełem. Tylko końcówka jakoś nie porwała.
Podobnie jak Projekt:Monster, który świetnie oddaje "fog of war", czy tam bardziej "information".
Ewentualnie klimaty Arrival, chociaż on już jest bardziej o ludziach, albo Nope, chociaż to już najgorsze z wymienionych.

Dorzucicie coś do mojej listy?

#ufo #film #seriale #czytajzwykopem #ksiazki
Paranoija - Z racji że temat ufo jest gorący, chętnie bym sobie wieczorem pochłonął j...

źródło: The_Vast_of_Night_poster

Pobierz
  • 9
  • Odpowiedz
@Paranoija:

Z książek z taki eerie klimatem to
Blindsight - Peter Watts
The Sparrow - Mary Doria Russell
Robot - Adam Wiśniewski-Snerg
Existence - David Brin
I choć to już trochę akcji jest, to jednak klasyka: Rendezvous with Rama - Arthur C. Clarke

Z filmów to jeszcze: The Day the Earth Stood Still 2008
  • Odpowiedz