Wpis z mikrobloga

@banas921: Oczywiście ale niektóre osoby jak ja nigdy nie będą zadowolone z przyjścia na świat. Jestem DDA, nie prosiłem się na ten świat, muszę robić fikołki jak np wyjazd za granice żeby czegoś się dorobić. Od zawsze zauważałem jak dużo cierpienia, zbrodni jest na tym świecie. Żyje dzięki lekom ale co to za życie jak uważam ten świat za śmietnik.

Nie każdy też dostał wsparcie od rodziców, akurat nie znam historii
Turkotka - @banas921: Oczywiście ale niektóre osoby jak ja nigdy nie będą zadowolone ...

źródło: IMG_7681

Pobierz
@Turkotka: też nie dostałem wsparcia od rodziców, też doszedłem do 'sensu życia sam' i też miałem okrez gdzie twierdziłem że nie wolałbym się nigdy nie urodzić, ale nie chciałem się zabić bo pierwsze co myślałem to to, że nie chciałbym skrzywdzić rodziców. Poszedłem na terapię. Pomogło
@banas921: Daje wogole cos ta terapia? Jakieś prochy by mi przepisał lekarz? Ja mam gruby problem ze sobą gonitwa myśli nie mogę sie na niczym skupić skończyłem w gownianej robocie jako ciec i mam tego sporo długów.
@Boss477: mi to pomogło, dlatego zacząłem polecać ludzią aby chociaż spróbowali
@Turkotka : może to tylko moje wytłumaczenie że nie chciałem krzywdzić rodziców a tak naprawdę jestem #!$%@?ą i wewnatrz siebie bałem się targnąć na swoje zycie, nie wiem. Ale wiem że zrobiłem krok aby spróbować sobie pomóc
@Boss477: A masz grupę inwalidzką że siedzieć jako ochroniarz? Jak się źle czujesz to ja bym polecił psychiatrę, nie znam nikogo IRL komu pomogła terapia ale też nie chce pisać że nie pomogła nikomu. Wydaje mi się że trzeba mieć odpowiedni charakter na terapie.
@Boss477: A to #!$%@?. Z grupą to jest inna praca bo obiekty lżejsze i więcej urlopu. A i można wyżulić coś ponad minimalną bo jednak firma dostaje za Ciebie kasę.
@banas921:

> stawianie znaku równości między nieurodzeniem się a samobójstwem

skoro wolałby się nigdy nie urodzić, to nie chce żyć tak?


Niechęć kontynuowania życia nie oznacza jeszcze chęci popełniania samobójstwa, ani tym bardziej praktycznej możliwości realizacji takiej chęci.

Co więcej, racjonalna wola tego, aby nigdy nie doszło do narodzin, oznacza jedynie chęć tego, aby nigdy nie doszło do bycia żywym (tj. doświadczenia pewnej szkodliwości związanej ze zjawiskiem życia). Nie jest to