Wpis z mikrobloga

✨️ Obserwuj #mirkoanonim
Miał ktoś z was sytuację w której zmienił pracę na taką z niższa pensja, ale (przynajmniej teoretycznie) lepszymi perspektywami i kultura pracy?

Chyba się trochę za siedziałem w obecnej robocie i czuję że jedyne co mnie trzyma to hajs. Zacząłem się za czymś rozglądać i znalazłem na papierze fajna firmę tylko no hajs ok. 15% mniejszy. Z rozmów wynika że dużo perspektyw do rozwoju, fajna firma, projekt i ludzie.
Wiem, że firma firmie nie równa, ale moze ktos ma jakieś przemyślenia po takiej zmianie?

#programowanie #testowanieoprogramowania #programista15k



· Akcje: Odpowiedz anonimowo · Więcej szczegółów
· Zaakceptował: RamtamtamSi
· Autor wpisu pozostał anonimowy dzięki Mirko Anonim

  • 12
Miał ktoś z was sytuację w której zmienił pracę na taką z niższa pensja, ale (przynajmniej teoretycznie) lepszymi perspektywami i kultura pracy?


@mirko_anonim: nie pamiętam czy z niższą pensją ale chyba tu i tu dostałem tyle samo. zmiana na plus, w ogóle inny zakres obowiązków i się czegoś nowego nauczyłem :P no i tam już kultura pracy mnie dobijała, w tym nowym miejscu mogłem się zająć jedną rzeczą na raz a
@mirko_anonim: Kiedyś tak zrobiłem i nie żałuję. Niebo a ziemia - hajs na początku mniejszy, ale potem przewyższyłem to co w miałem w poprzedniej pracy no i projekty ciekawsze.
Niestety duża szansa, że tak jak kandydaci lubią podkoloryzować swoje umiejętności, tak i firmy obiecują gruszki na wierzbie, a w praktyce wychodzi to różnie. Na Twoim miejscu, jeżeli nie pasuje Ci obecna praca, to dawalbym z siebie mniejszy procent i zaoszczędzony czas przeznaczał na poznawanie nowych technologii/pogłębianie tych znanych. No i cały czas warto szukać dalej :D
@mirko_anonim:
Niestety, stara dobra odpowiedź - to zależy.
Jeżeli chodzi o sam hajs - To bardziej musisz sam ocenić, czy nie będzie Ci to przeszkadzać. Jak zarabiasz 10k i masz dostać 8.5k w nowym miejscu, to wpływ na twoje życie będzie większy, niż gdy zarabiasz 20k i masz zejść na 17k.

Największa niewiadoma to rozwój. Sam znam ludzi którzy poszli gdzieś bo obiecano i super możliwości rozwoju, a klepali gorsze rzeczy