Wpis z mikrobloga

Gdzie zrobię szybkie kupno BTC za złotówki i przelew na adres BTC w rozsądnym czasie (parę godzin?). Nie mam konta na żadnych giełdach/portalach, więc założenie ewentualnych kont na potrzeby tego jednego przelewu wliczam do tego czasu.
#bitcoin #kryptowaluty
  • 29
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 0
@plaisant: Dzięki! to są dla mnie zupełnie nowe rzeczy ale bardzo przydatne!
Jest gdzieś jakieś źródło takiej wiedzy? Czy to wszystko przenosi się przez ludzi, od ucha do ucha, i jak nikt ci nie powie to g---o wiesz?
  • Odpowiedz
@motoko: no to tym bardziej bitomat od shitcoins.club bez weryfikacji i na swój portfel tylko zapisać seed na kartce papieru z tego portfela przy pierwszym uruchomieniu, potem można wysłać do kogoś. Ślady zostają po transakcjach i lepiej używać monero ale jak nie da się powiązać z kimś transakcji bo kupujesz bez KYC to można tym płacić nawet w dark marketach bez przypału.
  • Odpowiedz
  • 0
@plaisant: wlasnie o to mi chodzilo, brak KYC
"tylko zapisać seed na kartce papieru z tego portfela przy pierwszym uruchomieniu" - nie wiem czy to dobrze rozumiem, to z bitomatu nie transferuje sie bezposrednio na portfel ktory juz nie ma KYC? do czego sluzy ten seed i jego spisywanie?
  • Odpowiedz
@motoko: ten seed 12-24 słowa po angielsku służy do odzyskania kontroli nad tymi BTC gdyby ci ten telefon spadł i już nie chciał sie włączyć lub gdybyś go zgubił. Portfel nie ma KYC.
  • Odpowiedz
  • 0
@plaisant: jasne rozumiem, seed mam spisany, te walletowe apki o tym przypominaja
Ale mowiles zeby lepiej z tych apek nie korzystac, tylko przerzucic sie na to mycelium wallet, to moze tak zrobie
  • Odpowiedz