Wpis z mikrobloga

@wojstenik Strasznie drogo, jestem na północy chorwacji. Zwiedzam dużo i ceny to tragedia. Wiele ciekawych miejsc jest zrobiona pod kaszarke do zarobku. Ceny w restauracjach są takie że jak się nie szuka taniego jedzenia to trzeba w mojej sytuacji cztery osoby dać ok 70-110€. Cena wody w turystycznym miejscy to 2€ za 0,5 l, a w markecie to 0.80€. Lody za szt
to od 2 do 3 €. Parking ok 2 za
  • Odpowiedz
@klepie-biede kupiłem bilet i na to i na to. Parking pod jaskinią płatny, przyjmuje tylko gotówkę. Z pod jaskini jeżdżą autokary co 40 minut, a chętnych jest dużo i nie wszyscy się mieszczą, więc pojechałem własnym autem. Na miejscu zrezygnowałem bo parking był mały i był on na polu na którym się topiły i wyciągał je traktor. Wracając do jaskini, lepiej kupić bilet online, bo kolejka do kasy była na dobrą godzinę.
  • Odpowiedz
przed wejściem jest gigantyczna kolejka, a to dlatego że o jednej godzinie wpuszczają ok 300 osób naraz.


@koniu23: dzięki za tipy
ale zakładam że jak masz bilet na konkretną godzinę to wchodzisz tylko na tę godzinę?
  • Odpowiedz
@klepie-biede tak tylko na tą. W jaskini jest chyba z szejść kolejek, upychają ludzi na maksa i jeżdżą tam i z powrotem, dlatego na jedną godzinę jest tyle ludzi. Kolejka w pewnym momencie będzie rozdzielała na dwie, trzymaj się prawej, bo ta jest dla gości z audioprzewodnikiem, a lewa z przewodnikiem po angielsku. Jakbyś szukał ubikacji to jest zaraz za bramkami przy odbiorze audioprzewodnika.
  • Odpowiedz
@sizzln

znajomi jugo mówią że podrożało, w związku z wprowadzeniem euro


Nie wprowadzaj ludzi w błąd, bo akurat euro na ceny w sklepach wpływu nie miało. Ceny rosną z tych samych powodów, co w PL i z zachłanności Chorwatów.
  • Odpowiedz